Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Shit happens! :(

Men du gir deg vel ikke med dette?

Kanskje vi skulle gjøre et felles framstøt? (sjøl om jeg ikke akkurat er kjent for å dra med meg blå værvinduer! :( )

Jeg er særs hypp på Gråhø, og tenker ta turen snarlig...

Sjøl kunne jeg tenkt meg turen inn fra Lordalen, eller aller helst ruta Even brukte inn fra nord

(http://www.fjellforum.com/viewtopic.php?t=5083), da det hadde vært spennende å sett Dordihølet.

Ellers så forbereder jeg et nytt "sjekketriks" mot værguden i Hestbrepiggene... 8)

Ka du tru? :D

Skrevet
Sjøl kunne jeg tenkt meg turen inn fra Lordalen, eller aller helst ruta Even brukte inn fra nord

(http://www.fjellforum.com/viewtopic.php?t=5083), da det hadde vært spennende å sett Dordihølet.

Dordiholet kan du se uansett, for det er jo ikke forbudt å gå litt overtoppen ned i nordflanken, dersom du kommer fra sørøst/øst. Husker vår Gråhøtur for 3 år siden, fra Billingen, nattur til soloppgang som aldri kom (vi snakket om det på Besshø-turen), men turen i seg selv var topp, og det er flotte nedkjøringer nesten uavbrutt helt til bilen igjen.

Skrevet

Tror nok jeg utsetter Gråhø på ubestemt tid nå, eaa... Programmet er litt tett de nærmeste helgene, og jeg tviler på at det blir mulig å gå på ski i den nedre delen der særlig lenge. Etter 17. mai må du helt sikkert bære skiene til godt over setrene på Billingen. Kanskje greiere på den andre kanten, men skal du til Gråhø bør du aksjonere raskt :P

Prøver igjen en annen gang, trolig litt tidligere på året i 2007. Bli gjerne med da, hvis du ikke får tatt den i år :)

Fremover nå blir det sykkeltrening, padletrening, sykkelritt, 7-fjellstur, konserter og fyll her borte i vest :) Men kanskje noen jotunturer også, mot slutten av mai.

Skrevet

Er vel ofte greit å gå på ski på Gråhø til litt ut i juni ?

Gikk Gråhø på ski i månedsskiftet mai/juni fra setrene ved Billingen (øst for elva), ca 3 km bæring av skiene, gikk midt på natta, fine forhold.

knut

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.