Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet
On 10/4/2020 at 7:40 PM, Fenrisfrøya said:

Hvis du er seriøst intresert i hvor alle overgrep, av den nå verdiløse markaloven , har skjedd, send meg PM. Det har skjedd på Ørfiske, Holterkollen, Øst og Sør i Østmarka, flere steder i Lillomarka mm.

Dette hadde vært interessant å vite for de fleste her inne, tenker jeg.

  • Liker 1
Annonse
Skrevet

-Holterkollen er det bygget nye hytter, som tidligere har fått avslag med henvisning til markaloven.

- Lillomarka er det bygget ny hytte, som gjentatte ganger over flere år har fått avslag med henvisning til markaloven.

-Lillomarka er det flere eksempler på nye bygg av større uthus/anneks og tilbygg på hytter.

- Ørfiske, fikk avslag på bygge ny hytte i flere år, i sommer fikk utbygger lov.

- Østmarka, fikk lov å rive ei hytte og sette opp en ny større hytte.

-Lillomarka, den lokale skiforeningen graver opp myrområder, noe som i utgangspunktet er strengt forbudt, uansett markalov eller ikke, men dette gjøres innenfor markagrensa. Fyller opp myrene med sprengstein.

-Østmarka, nytt bygg, i nærheten av Raudsjø, innenfor markagrensa.

-Østmarka sørområdet, de to siste årene har en større grunneier bygget nytt veinett, flere kilometer (ca 12-16km totalt)veinett innover i Østmarka. Fyllmassen som er benyttet inneholder byggavfall med plast, tynnplast og tykkplast, elektrisk avfall, noe gift må disse fyllmasser inneholde, ettersom jeg finner døde salamandre, biller, og en dag lå det kanskje 100 000 døde røde skogsmaur på den nye veien hvor det var fyllt med en eldre sementblanding. Maurtragedien har jeg på film.

De respektive kommune har tydeligvis fått beskjed om å myke opp den opprinnelige markaloven, som for få år siden var svært streng og alle byggesøknader fikk avslag, sånn er det ikke lenger. Til og med fylkesmannen har åpnet for tiltak og bygging innenfor markagrensa.

 

Det er sikkert langt flere eksempler enn ovennevnte, dessverre.

 

Nå forslås det også bygging i hele strandsona i Norge, for å bl a "sysselsette folk", ref Høyre politiker på Dagsnytt 18, i går, mandag.

Naturen har tapt, dyrelivet har tapt, og de såkalte grønne lungene rundt Oslo, har tapt.

Mennesket bedriver ett vannvittig råkjør mot natur og dyreliv, at jeg har aldri opplevd makan til press i min levetid.

Det er flaut å overlevere dette til våre etterkommere.

 

 

  • Liker 4
  • Takk 1
Skrevet
Fenrisfrøya skrev (4 timer siden):

Mennesket bedriver ett vannvittig råkjør mot natur og dyreliv, at jeg har aldri opplevd makan til press i min levetid.

Ang dette, så syntes jeg serien til NRK, "Natur i endring", viser bra hvordan mennesket har ødelagt og fortsatt ødelegger mye her i Norge..

For de som ikke har sett den, så anbefales det!

Skrevet
4 hours ago, Fenrisfrøya said:

-Østmarka, nytt bygg, i nærheten av Raudsjø, innenfor markagrensa.

Høres ikke bra ut, men de to dispensasjonene fra markaloven i Enebakk kommune jeg kan finne er disse:

Oversikten over dispensasjoner ligger her: http://tema.webatlas.no/enebakk/planinnsyn?planid=20151000

 

Finner heller ikke noe om dette ved å søke i postlister på https://norske-postlister.no/

Skrevet
jaknudsen skrev (15 timer siden):

Dette hadde vært interessant å vite for de fleste her inne, tenker jeg.

 

jaknudsen skrev (1 time siden):

Høres ikke bra ut, men de to dispensasjonene fra markaloven i Enebakk kommune jeg kan finne er disse:

Oversikten over dispensasjoner ligger her: http://tema.webatlas.no/enebakk/planinnsyn?planid=20151000

 

Finner heller ikke noe om dette ved å søke i postlister på https://norske-postlister.no/

Ser ut til at du ikke finner alle byggesaker ved dine søk i norske postlister. Du kan f eks søke i Nittedal kommune's  postlister, kanskje du finner noe der,ikke vet jeg., men i den kommunen bør det finnes en del.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.