Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk dekorert min lyse beige bomulls lavvo med møkk fra oven. Skikkelig irriterende, selv om det er naturens gang. Noen tips om hvordan en får det av, eller er jeg merket for livet? :shock:

Skrevet

Det viktigste er nok å få tatt det bort så fort som mulig. Fugleskit inneholder en del uhumskheter som bl.a. tar knekken på billakk.

Skrevet

Håper ikke lavvoen er lakkert med billakk.. :D

Lunkent vann og grønnsåpe har funket for meg på vanlig teltduk. Tipper det vil gå på en lavvo også. Hvis den har tatt knekken på impregneringen der kan det kanskje lønne seg å spraye/stryke på litt ekstra der flekken var.

Skrevet

Kjenner problematikken fra båtkalesje.

Der bruker jeg yrkesvask (statoil) og masse vann og børste.

Så spyler jeg gryndig.

Til slutt et godt strøk kalesjeimpregnering.

Skrevet

Takk for tips. Googlet litt og fant flere anbefalinger på grønnsåpe, kanskje jeg prøver det. Det var mer delte erfaringer med "kalesjevask", men fant også flere firmaer som tar jobben, og impregnerer/evt.reparerer i tillegg. Går vel for dette når det blir for ille, teltet er verdt å koste på litt..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.