Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette melder Explorersweb:

http://mounteverest.net/news.php?id=18721

Meget trist. Jeg møtte ham ved flere anledninger på Cho Oyu i 2007 og maken til sympatisk, jordnær og generøs kar skal man lete lenge etter i klatremiljøet. Kommer aldri til å glemme den energi- og moral boosten det var å få Birkebeiner Spekeskinke av ham høyt på fjellet. Og den gangen vi delte et måltid med nudler i hans lille telt i C1.

Sven Gangdal holdt en lav profil i media, og så langt er det bare Sandefjords Blad og Hamar Dagblad (etter det jeg kan se av Google News) som har meldt om hans bortgang.

RIP !

Skrevet

Hamar Arbeiderblad har også hatt en liten notis om ulykken. Da Gangdal var fra Tangen litt utenfor Hamar så sto dødsfallet også i avisen. Har selv hilst på ham og han var som nevnt meget hyggeliog, jordnær og sympatisk. En av våre mest meriterte klatrere er dessverre gått bort.

Skrevet

Trist! Traff ham oppunder Galdhøpiggen en augustkveld i 2005. Virket veldig sympatisk. Fikk på stående fot "invitasjon" til å bli med på en 8000m topp.

Kondolerer!!

  • 4 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.