Gå til innhold
  • Bli medlem

Lang tur med beitostølen som utgangspunkt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal til beitostølen på onsdag, og skal gå sammen med 8 andre med telt og mat fra torsdag til lørdag med beitostølen som start og mål. Er ute etter en tur som kan være ganske utfordende og hard, med et høydepunkt en eller annen gang. Er ikke så kjent i området, men kommer til å ha med oss kart og kompass hele tide. Hadde vært fint med noen forslag :?

Skrevet

Hei !

Jeg tror ikke det er så lurt å starte selve gåturen fra stedet som heter Beitostølen (med alle hotellene). Jeg ville ha kjørt videre oppover og inn til vandrerhjemmet på Valdresflya og startet derfra.

God tur !

Skrevet

Som andre sier, kom deg litt bortenfor Beitostølen før støvlene benyttes. Er litt lite utfordrende terreng, men basert på det du spør om, f.eks.

Dag 1: Beitostølen via ryggen øst og nord for rv 51 til Båtskaret, over Bitihorn (flott utsiktstopp) via stien fra Båtskaret og ned nordryggen, bort til Bygdin og inn til Torfinnsbuområdet. (Ganske lang tur.)

Dag 2: Austre Torfinnstinden (mer enn utfordrende nok om det er litt glatt og snøete) og teltleir i nedre del av Torfinnsdalen, ikke så lang tur, men krevende på sitt vis.

Dag 3: Opp sørvestryggen til Nørdre Kalveholotinden, over Kalvehøgde og sørover fra Mugna mot Bygdin. Derfra lang og kjedelig marsj til Beitostølen, f.eks. øst for riksveien. Temmelig lang tur!!!

God tur!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.