Gå til innhold
  • Bli medlem

Bjarne H.S.

+Blogger og sponsor
  • Innlegg

    1 813
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    59

Bjarne H.S. vant dagen sist 7. mai

Bjarne H.S. hadde mest likt innhold!

2 følgere

Om Bjarne H.S.

Profil

  • Min blogg 📰: http://bjarnesturblogg.blogspot.no/

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Interests
    @bjarnesatrang
  • Sted
    Haugesund

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Bjarne H.S. sine prestasjoner

Veteran

Veteran (13/14)

  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Year In

Nylige merker

4,4k

Nettsamfunnsomdømme

3

Hjelpsomme svar

  1. Jeg har brukt Helsport Reinsfjell SL 2 siden 2015 og det er et skikkelig bra lettvektstelt! Likevel har det sine svakheter da flere kompromisser er gjort for å gjøre det lett. Jeg ville nok aldri brukt det vinterstid i høyfjellet, over skoggrensa. Det tåler greit høyfjellet i Norge sommerstid er man fjellvant fra før og tar nødvendige forholdregler.
  2. Er du interessert i fiske, friluftsliv, teltliv, vannliv, korte turer til vanns, lengre turer til vanns både med og uten bæring, ja da kan jeg anbefale deg en packraft. Det er den kjekkeste og beste investeringen jeg har gjort innen mitt friluftsliv på mange år. Jeg har til nå 10 turer i år der packraften har vært transportmiddelet dit jeg ønsker å campe. Vil du se hvordan jeg bruker denne farkosten, ja så sjekker du bloggen min her.
  3. Satelittfoto i dag over indre Etnefjell:
  4. Fin dag på jobb i dag, med Opptur!
  5. Bjarne H.S.

    Ståsnøre

    For eller imot passivt ståsnøre? Jeg er personlig fryktelig motstander av et passivt ståsnøre uten kontinuerlig tilsyn. Jeg har sett konsekvensen av hvilken fare dette kan utgjøre for dyre-og fuglelivet, som her i Femundsmarka hvor jeg kom over en Svartand som satt fast i et slikt: Historien finnes her: https://bjarnesturblogg.blogspot.com/2013/07/femundsmarka-2013.html Også når noen "glemmer" ståsnøret sitt er jo ille å komme over, her også i Femundsmarka: Turen jeg opplevde dette finnes her: https://bjarnesturblogg.blogspot.com/2018/07/rogen-femundsmarka-2018-med-allykano.html Vinterstid er det noe annet mener jeg, og da er det greit innafor med ståsnører man røkter mens man er på isfisketur. Langt mindre fare for annet liv. Fiskereglene for Femundsmarka nasjonalpark (Engerdal kommune) forbyr passivt ståsnøre, noe som bør være til etterfølgelse synes jeg: https://www.inatur.no/fiske/5111787ae4b01fe6cf1f73e8/fiskekort-for-femundsmarka-nasjonalpark
  6. Bildet er fra 29. april. Jeg ville ventet litt til
  7. Jeg klarer meg finfint med en 65-liters sekk til en liten helgetur med to overnattinger. Jeg bruker et Reinsfjell SL 2-telt som får plass inni sekken, sammen med det meste andre. Jeg har ikke øks eller kikkert med til fjells. Sist helg med ny 65-liter: Turen kan du lese om her hvis du vil.
  8. Vikbekkfjellet på østvidda med start på Synken. Dyrt fiskekort og dyr parkering, men man kan oppleve fin fisk der inne.
  9. Spennende tråd, men kan ikke hjelpe med annet enn en historie fra "gamle dager".... I første halvdel av 90-tallet, som er noen år siden nå, ja da skulle jeg og turkompis ta snarveien via Sverige og Finland fra Narvik til Finnmark. En ukes småviltjakt på Sørøya var planen. Vi stoppet innom tollstasjonen på norsk side av svenskegrensa og fortalte at vi hadde bilen lastet med hagler og ammo og skulle til Finnmark. "Ha hagla klar" ble vi anbefalt av tollbetjenten "når dere tar gjennom Finland". Der er det nemlig russere som hijacker vestlige biler som kommer forbi. Kompis satt med ladd hagle HELE veien gjennom Nord-Finland til vi skimtet Kautokeino i det fjerne. At bilen min hadde en lekk bensintank, ja det er en annen historie....
  10. Jeg tok denne rundturen med packraft i 2022 med start og slutt på Tinnhølen. En del bæring, men helt greit med packraft for to karer i femtiårene. PS. Mer fra Hardangerviddaturene mine her.
  11. Flott turrapport fra et flott område.
  12. Jeg har mer eller mindre byttet ut kanoen med packraft. Synd å si det, men i år er ikke Allyen brukt i det hele tatt, mens packraften har fått luftet seg på 18 turer i år, som er rekord for meg. Jeg finner det enklere å benytte packraften enn Allykanoen (selv om kanoen ligger ferdig montert på terrassen) for dagsturer i distriktet. For en helgetur kan jeg fint få med god komfort også i packraften noe jeg ikke trodde tidligere. Det ble et par litt lengre turer i år der kanoen tidligere ville vært brukt, men var ikke savnet da packraften fungerte suverent som erstatning. Jeg opplever på mine turer, slik jeg bruker packraften, ikke nevneverdig blaut ræv.
  13. Jämtland = Rogen. Der er det flott å padle kano. Sjekk ut det området også.
  14. Jeg anbefaler gjerne Nitsijârvi som startsted for rundtur med kano nord i Finland. Der kan man parkere tett på innsjøen. Herfra kan man få en flott rundtur i Vâtsâri/Enaresjøen. Se gjerne min tur i 2019.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.