Gå til innhold
  • Bli medlem

Marius Engelsen

+Støttemedlem
  • Innlegg

    5 603
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    130

Marius Engelsen vant dagen sist 16. juli

Marius Engelsen hadde mest likt innhold!

3 følgere

Om Marius Engelsen

Profile Information

  • Sted
    Askøy

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Marius Engelsen sine prestasjoner

Grand Master

Grand Master (14/14)

  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • First Post
  • Posting Machine Sjeldent
  • Collaborator

Nylige merker

4,7k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg opplever NULL kondens i Hilleberg Unna. Og masse i tunnelteltene mine. Dekk til bakken i forteltet, det hjelper mye. Mye av kondensen kommer fra bakken der. Tesa vindusfolie er vel det letteste og billigste du får til den bruken. (Clas ohlson). Tåler overraskende mye.
  2. Jeg kan forresten nevne at man får sommerdyne fra 75kr på jysk. 100 gram lettere enn min sommerpose: Warmpeace Viking 600, og 100 ganger mer behagelig på varme sommerturer. Stoffet klistrer seg heller ikke til klam hud, og den går lett ned i ett kompresjonstrekk for sovepose. Sekken er uansett lett på varme sommmeren, så dette går fint. Det billigste mikrofiber sengesettet fra er også ypperlig å ta på liggeunderlaget, og veier svært lite. Dersom man vil unngå klamt og knirkete liggeunderlag. (Jeg bruker det på DNT-hytter. Ypperlig) Eksempel: https://jysk.no/soverom/dyner/fiberfyll/fiberdyne-135x200-fondsbu-sval?utm_source=google&utm_medium=cpc_shopping_brand&utm_campaign=5. JNO - Shopping - BG (Brand generic)&utm_content=All products -&utm_term=4046350&gad_source=1&gad_campaignid=1046816145&gclid=EAIaIQobChMI-YrtsJvBjgMVx1KRBR33Czl5EAQYASABEgL0I_D_BwE
  3. Jeg opplever ikke at jeg har sagt at det ikke er opp til hver enkelt å reklamere, så svaret på spørsmålet ditt er ganske enkelt: «ja». Det er selvsagt opp til hver enkelt. Samtidig mener jeg det er fullt mulig å ha en diskusjon om hvor grensen går for hva som er reklamasjonsverdig, uten at det nødvendigvis betyr at man «gatekeeper(?)». Når det gjelder tåkappen: Hvis det kun er snakk om at det har løsnet en millimeter i et hjørne, og det ikke ser ut til å utvikle seg videre, så er det etter min mening på et nivå hvor man kanskje heller kan vurdere en svært rask og enkel reparasjon. Det er nesten ikke synlig på bildet, og etter litt bruk vil skoen uansett få mer slitasje. Hvis det derimot er tegn til at det utvikler seg – at tåkappen løsner mer, eller at det gnager hull – da er det selvfølgelig noe helt annet, og da bør man reklamere. Mitt poeng er bare at man også bør ta med i vurderingen at produkter som returneres ofte blir destruert, selv om det kunne vært fikset med en dråpe lim eller noen sting. Jeg har selv spart både tid, penger, frustrasjon og miljøet på slike enkle småreparasjoner. Så: Ta en vurdering basert på helheten – både skadeomfang, forventet utvikling og miljøaspektet – og gjør det som føles riktig for deg.
  4. Wow! Heldig du er som får den forespørselen Hvor lang tur?
  5. Alfa Gren hadde samme brett. Den bretten gnagde fort to hull i hver i sko etter kona luftet hunden på en grusvei med de. Vannet flommet inn i hullene, og det fungerer dårlig i Bergen… Så jeg mener dette er an svakhet på mange alfa sko, der de benytter myk tekstil i kombinasjon med en tykkere tåkappe. ——— I ditt tilfelle, hvis det bare er det at stoffet har løsnet litt, hadde jeg dryppet ned en dråpe med lim, og brukt opp skoene. Mye mindre stress, og mer miljøvennlig. Greit at man skal reklamere på ting, men vi er blitt fin på det når det skal reklameres på alle slags detaljer. Reklamer heller om du ser at de utvikler seg for mye over tid. De har god returordning.
  6. Jeg har opplevd dette på E-bay. E-bay refunderte meg til slutt, men selger nektet. Det var visst MIN oppgave å informere om at de måtte sette mitt lands VOEC nummer på pakken (men dette stemmer ikke jf. ebays retningslinjer til selgere). Så fra nå av skriver jeg alltid melding i ordren til selger: «PS!!! Please remember to mark the package/waybill clearly with the correct VOEC-number for Aliexpress/Ebay shipments to Norway!» eller tilsvarende melding.
  7. Bare glem det. Et tunneltelt som ikke kan rulles opp i begge ender blir en bakerovn om sommeren. Kuppeltelt, eller annet telt, som kan åpnes med FULL mesh lufting i begge ender er MYE bedre på sommeren. Vi bruker Marmot Vapor 4P på familieturer. Finnes nok andre som fungerer fint også.
  8. Jeg vil bare nevne at slitasje og vaskbarhet bør medregnes i kjøp av dunpose. En godt brukt pose en litt kaldere enn da den var ny. En dunpose gjennoppnår mye av isolasjonsevnen sin ved vask, og tåler svært godt bruk og mange vask. Kjøp derfor en som er litt varmere enn det du trenger, da varmer den også nok når den er skitten, litt fuktig, og har mange bruksdøgn. Min warmpeace Viking 600 er nå brukt så mye at jeg måtte lappe den ett sted, og all merking er for lengst vasket bort. Den blir nesten som ny etter hver vask, er enda en flott 3-sesongs pose nesten ned til t-comfort
  9. Ser ut som en ganske standard krabbekoker? Ganske lik - men noe mer solid stativ - enn de billigste variantene man får på obsen og mekk.
  10. Er det stor forskjell i bråk og flammeregulering på XKG EX og XGK II? Jeg synes flammereguleringen på XGK II er god nok til at det ikke begrenser hva jeg kan lage på den, og bråket er som en vanlig bråkebrenner. Pumper bare til medium trykk, slik at jeg kan både steke og koke. Man må riktignok være meget fintfølelse på ventilen i det helt nederste effektområdet. Til fyring for tørk i innerteltet har man vel sjeldent brenneren på full guffe, for da blir det jo fort ulevelig varmt. Og da er bråket som for en hvilke som helst bråkebrenner: Slitsomt i lengden, men absolutt ikke behov for hørselvern.
  11. Ja. Gode poeng. Da legger vi den død Er helt enkelt vannfilter, må være rikelig på tur i Norge. Mye beitedyr er vel eneste reelle problemet.
  12. Jeg har sett på Stellar selv. Rask, lett og helt riktig skrogform for ror. For min del måtte det blitt 18R da, men den har sikkert for stor volum i sittebrønnen til en liten kar som ikke er EU-størrelse.
  13. Hvorfor brukes ikke dette mer? Virker genialt.
  14. Jeg har som kjent masse erfaring med Hilleberg Unna og tarp i kombinasjon. Men jeg har mer eller mindre gått helt over til å bruke Exped Orion Extreme 2 på kajakktur, og da blir behovet for tarp noe mindre. Jeg har den allikevel med, fordi det er utrolig kjekt med tak over inngangen. Men på orion kan man ordne seg med en liten baldakin ved hjelp av en snor og døren. Fungerer svært bra, og er kjapt og enkelt å sette opp. Det blir akkurat nok til at jeg kan sitte i Ground Chair i forteltet og nyte usikten i regnet, og det holder regnet unna innerteltet når jeg har døren åpen for utsikt og luft
  15. Jeg kommer aldri unna Unna. Snota 1 var det eneste jeg så på som en mulig verdig erstatter. Men den gang ei Perfekt sammen med tarp!
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.