Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei. Har i dag ei Bergens sirdal skibukse. Har noken tips om ny i samme sjanger. Seler snøstopper nede og vid i livet er viktig. Ikje for varm.

Eller har folk erfaring med og lappe slike bukser. Er sprekt i søm/liminga i skrittet.

Annonse
Posted

Min begrensede erfaring med Bergans sin reparasjons-service har vært veldig bra. Men det er langt fra gratis, så du må nesten vurdere om det er nok liv igjen i resten av buksen til at det er verdt pengene.

Vi er jo allerede i midten av mars, så mange forhandlere som fortsatt sitter med lager av vintermodeller er nok veldig ivrige på å bli kvitt disse. Det vil nok dukke opp mange gode tilbud på skibukser fram mot slutten av sesongen, så absolutt gunstig tidspunkt å bytte hvis du velger å ikke reparere.

Og selv om du kjøper ny er det ikke sikkert den gamle må kastes. Mine "utslitte" membranklær blir omdisponert til arbeids-/festivalklær og annen hard bruk. Litt amatør-søm og en dæsj lerretstape e.l. så har du sikkert en god reservebukse som funker helt greit til alt som ikke krever en dønn vanntett bukse, eller når du vil se bra ut på afterski. 

Vanskelig å anbefale noen konkrete alternativ, det beste er nok å prøve før før kjøp.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy