Skaaningen Skrevet 14. november 2020 Skrevet 14. november 2020 Noen dam som har testat Bergans Alpinist V6? Datter trenger ny stor sekk (miminum 70L). Ser at Alpinist V6 finnes i en medium størrelse (110 L), men man kanskje kan ta av noe? All erfaring er bra. Har lite lyst å dra i butikk i disse dagene...
Skaaningen Skrevet 16. november 2020 Forfatter Skrevet 16. november 2020 Fikk svar fra Bergans Norge igår (ja, søndag :) ) Bergans Alpinist Lady kommer ikke in. Anbefaler Alpinist V6 110L til dame.
Gjest Skrevet 18. november 2020 Skrevet 18. november 2020 Hei! jeg kjøpte en Bergans Trollhetta 95liter, å fruen har ikke nok ord til å forklare hvor godt den sitter. Jeg fikk nettopp V6 i gave, og hun sier den er litt trangere over brystpartiet. Jeg også har testet Trollhetta, og jeg kjenner ikke at man har den på. Anbefales! Bør merkes at det har kommet en V5 modell av Trollhetta og må ikke forveksles med Trollhetta 95L.
Skaaningen Skrevet 19. november 2020 Forfatter Skrevet 19. november 2020 Da kom Alpinist V6 110 I huset. Obs man kan ikke ta av sidelommer! Smale ski går in bakom sidelommer, samt ski uten for høye bindinger, men høyere bindningar, typ slalom, må sannsynligvis gå utenpå lommer om ski skal bæres på siden av sekken. Beltet er kraftig, men fungerte dårlig på kort rygg og ung rompa tyngdekraften ikke flyttet nedover enn. Sekken setter seg for lavt, rett ner på rompa. Se en bilde der jeg med nesten ingen trykk flytter beltet oppover, slik at nedre del av sekk hamnar langt ned. Går å løse gjennom at stoppe in en tykk lur bakom puten som er mot ryggslut og øvre delen av rompa. Ellers fremstår det som en solid sekk. I reklame står det at rygglengde 34 er minste mål, men jeg tror at unge damer med ungdomlig form med kort rygg kanskje skal se etter annen sekk. For eksempel fungerte en Deuter 75SL bra på samme dame.
Skaaningen Skrevet 19. november 2020 Forfatter Skrevet 19. november 2020 Legger til litt info: Modellen, å kallet for dattra mi, har rygglengde 34. Jeans kjøper hun i strl W26L32. Både hun og jeg (174cm, jeans W33) opplevde att beltet på sekken hamner litt høyt opp på magen. På meg, som skall ha beltet under den der irriterende myke delen av magen som stikker ut mer enn jeg var ung, hamnar beltet på det myke, ikke under, med mindre jeg jobber litt med det. Vi jamførte litt med andre sekker vi har. Vi opplevde at: Beltet på Bergans 110L V6 går litt mer oppover på fremsiden jamført med Recon, Deva (WSX) og Deuter Aircontact SL. For dattra blir det den brukte Deutern, så får min kona, som er en del større, ta den nye Alpinisten. Datakvalitet: Synnerligen subjektivt og ingen dobbelkontroller, men testet med kanske totalvekt 15 kilo.
Gjest Skrevet 19. november 2020 Skrevet 19. november 2020 (endret) Sekken har en minimum rygglengde på 43, ikke 34. 😊 jeg er ikke store karen selv med 168cm og rygglengde på 46. Men foreløpig så føler jeg V6 130 sitter godt. Endret 19. november 2020 av Frank Sørensen
Skaaningen Skrevet 19. november 2020 Forfatter Skrevet 19. november 2020 Riktig, takk for korreksjon!👍 Datters rygglengde er samme som sekkens minimum.
Skaaningen Skrevet 23. november 2020 Forfatter Skrevet 23. november 2020 OK, til orientering: Siden denne Bergans ALpinist V6 110 sort passet litt dårlig min (korte) datter, og andre liker den godt, så legger jeg ut denne ubrukt til salg på Finn. Vi skal prøve finne annen sekk til henne. Ikke videre reklame her, da det er feil forum.
Gjest Skrevet 23. november 2020 Skrevet 23. november 2020 Skaaningen skrev (7 minutter siden): OK, til orientering: Siden denne Bergans ALpinist V6 110 sort passet litt dårlig min (korte) datter, og andre liker den godt, så legger jeg ut denne ubrukt til salg på Finn. Vi skal prøve finne annen sekk til henne. Ikke videre reklame her, da det er feil forum. Håper dere finner en som passer. Ta dere en titt på Trollhetta om 95 liter er nok. Der er en som er oppgradert av denne, men vår heter bare Trollhetta 95. Ytterlommene er genial, sitter meget godt både på meg og fruen.
Skaaningen Skrevet 23. november 2020 Forfatter Skrevet 23. november 2020 Frank Sørensen skrev (26 minutter siden): Håper dere finner en som passer. Ta dere en titt på Trollhetta om 95 liter er nok. Der er en som er oppgradert av denne, men vår heter bare Trollhetta 95. Ytterlommene er genial, sitter meget godt både på meg og fruen. Takk. Ikke lett å prøve å kjøpe sekk uten å prøve. Noen kjøpere på Finn vil gjøre et godt kjøp
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå