Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg sykler en del til treningsbruk og var på en ukes vandring i steinrøysa oppi Jotunheimen. Med i sekken var en stor pose med Maxim sportsdrikk. Jeg brukte dette veldig mye under forflyttingen om dagen. Idèen var at dette inneholder en del karbohydrater som er bra å få i seg underveis, det er mye salt og mineraler som er greit å få fyllt på rikelig med og i tillegg gir det litt smak til vann man finner når det ikke smaker aller best.

Om dette var en god idè er jeg ikke helt sikker på ennå. Er det noen andre som bruker sportsdrikk som Maxim, XL-1 eller lignende aktivt når man er på tur? Hvor mye har det for seg?

Annonse
Skrevet

Eg bruke reint vatn og ja-da saft. Men nå er eg ikkje sånn så går syke marsjer, så mineraler og sånt har eg ikkje peiling på. For meg er det bare viktigt å få nokk væske inn. Salt og dei andre godsakene får eg vell nokk inn med maten.

Skrevet

Brukte xl-1 på min første lange fjelltur som sekstenåring. Ble drittlei smaken etter den uken. Får faktisk ekle fornemmelser om jeg den dag i dag over tjue år etter får servert noe sånt noe.

Har holdt meg til vann siden. Og en kaffekopp om morgenen.

Drivstoffet henter jeg fra kornprodukter eller risgrøt om morgenen. Kan gå langt på det. Langsomme karbohydrater varer lenge. Fyller jeg på underveis i tillegg av samme sorten, så holder det for meg. Og vil jeg ha søtt, så er kokesjokolade nam nam. Digger mørk sjokolade :oops:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.