atari Skrevet 3. september 2015 Skrevet 3. september 2015 Er i gang med planlegging av kommende vinters skitur med pulk. Har de siste årene brukt plastbokser kjøpt på Clas Ohlson og Ikea til repsettet og nødutstyr i pulken. Problemet er at plasten de er laget av blir veldig sprø i kuldegrader og sprekker lett. Har lett og søkt etter en mappe av tekstil med flere "rom" til å erstatte plastboksene men har ikke funnet noe som passer. Noen her som har erfaringer eller ideer? Tenker at muligens en litt stor toalettmappe med flere rom kan passe men har enda ikke funnet en.
Navl1 Skrevet 3. september 2015 Skrevet 3. september 2015 Jeg bruker en enkel vanntettpose, litt rot, men det tåler jeg, og det er mindre vekt.
atari Skrevet 3. september 2015 Forfatter Skrevet 3. september 2015 Jeg bruker en enkel vanntettpose, litt rot, men det tåler jeg, og det er mindre vekt. Nei pose duger ikke for meg.
Hugo Skrevet 3. september 2015 Skrevet 3. september 2015 Det finnes bokser av plast som tåler kulde greit. Har god erfaring med bokser av litt mykere plast. Du kan jo forhåndsteste med en natt i fryseren og en runde med hammeren. Et annet alternativ er å kle boksen du har i dag med ducktape. Funket som nødløsning på Grønland
Gisle Uren Skrevet 4. september 2015 Skrevet 4. september 2015 Ortlieb har mye i vanntette bagger, vesker osv. Kanskje en liten kameraveske kunne brukes? Ortlieb importeres av Utedepot (www.utedepot.no)
kav Skrevet 4. september 2015 Skrevet 4. september 2015 Gå innom proff verktøyleverandører og sjekk lager/oppbevaring, kasser i alle fasonger, størrelser og farger. Tools, Rogaland Jernvare, muligens Bauhaus (vet ikke om det er for amatører?) etc..
TEEDJAY Skrevet 4. september 2015 Skrevet 4. september 2015 Hvor mye skal du ha plass til? Hva med en Nalgene flaske med stor åpning, eller en slik som enkelte bruker til sykkel? http://www.tiremaniacs.com/tacx_storage_bottle_t4800_tool_tube-details.aspx Eller kanskje en Peli microcase, de finnes i de fleste størrelser og tåler ca alt Fordel med både flaske og pelicase, da kan du bruke selve flasken/eller boksen til vannbeholder/ tallerk om de andre skulle svikte https://www.google.no/search?q=peli+case+micro&rlz=1C1AVNG_enNO619NO619&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI2Y-du9ndxwIVAZ1yCh02VwyH
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå