Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Man må faktisk ikke helt til Emiratene for å finne skikkelig skiføre. Litt over en times kjøring fra Hovedstaden strekker nydelige hvite vidder seg mot horisonten. Lyset på fjellet er spesielt i romjula også, helt annerledes enn senere på vinteren. Og man får være i fred, alle andre sitter jo hjemme og knekker nøtter av ren kjedsomhet mens de klager på gråvær og kjipt skiføre.

Onsdag i Romjula lurte jeg med en kompis på tur. Sånn så det ut på fjellet da:

post-119-133474388659_thumb.jpg

post-119-133474388662_thumb.jpg

Vis rapporten i Turkartet

Annonse
Skrevet

Var en nydelig tur ja ;-) Området heter Vikerfjell/Høgfjell og ligger et par mil Nord for Hønefoss. Vi lurte litt på om vi skulle kjøre til Norefjell, men det passer egentlig best litt senere på sesongen når det er flere timer med dagslys.

Skrevet

Måtte bare slenge inn noen flere romjulsbilder her... Jeg var på skitur på Hemsedalsfjellet på formiddagen 29.12.2004, og benyttet meg dermed av den eneste gløtten av skikkelig godvær der oppe i romjula ;-)

post-9-133474388667_thumb.jpg

post-9-133474388673_thumb.jpg

post-9-13347438868_thumb.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.