Gå til innhold
  • Bli medlem

Andrews renne vinterstid


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, vi er eit taulag som ynskjer å forsøkje storen på vinteren. Eit av vegvala vi har lurt på er Andrews renne.

Er det nokon som har beta om farar og spesifikke problem ved dette rutevalet, eventuelt andre ruteforslag?

Påreknar utstyr for teknisk klatring samt sjølvsagte isøkser og stegjern.

mvh bertil

Annonse
Skrevet

Det er nok den greieste ruta fra sør om vinteren. Jeg har rappellert ned der i påsken en gang, da var det meget vinterlig opp fra Mohns skar, og helt tørt i Andrews. Vi kunne klatret med svasko!

Det at hele ruta er sørvendt, gjør at sol og vind ordner opp på en god dag. Men forholdene vil selvfølgelig variere mye.

Gjest Anonymous
Skrevet

Det blir ofte sagt at Andrews er greieste ruten om vinteren, men jeg kjenner flere som har brukt mye tid og måttet gå teknisk i lange passasjer. Tror Andrews er best med is. Selv har jeg gått Heftyes om vinteren og har en mistanke om at den er undervurdert som vinterrute, hvis det da ikke er alt for mye snø. Artig miksklatring og det aller meste gikk greit i fri.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.