Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei

Jeg og en kompis er nå under planlegging av en tur til Finnmarksvidda. Vi har bestemt oss for avreisedatoen skal være mandag 12. juli og har planer om å være på vidda i ca 14 dager. Siden vi ikke kjenner noen i finnmark, så er det litt vanskelig å få tak i personer med info og erfaringer fra område. derfor så prøver jeg meg her, og håper at det er noen som ønsker å dele sine erfaringer med oss, slik at vi kan få en optimal tur.

Det vi hovedsakelig er ute etter er ørret og røye. Har aldri fått gjedde før, så må innrømme at det er litt spennende det óg. Vi har en Ally-kano og vi håper å få brukt den mest mulig.

Jeg skjønner at folk ikke vil røpe noen "favoritt-vann/kulper/elver", men om noen uansett kune gi oss noen råd og tips så er vi svært takknemmelige for det.

Plassen vi har lest mest om er Øvre Anárjohka Nasjonalpark, men har lest at det er svært mye gjedde og harr der..?

Takker for alle tips som kommer, og her er det lov å komme med tips som jeg ikke har sport etter om det er noe dere føle kan være sentrale for denne turen.

På forhånd takk

-André S

Annonse
Posted

Ørret og røye finner du nok av i de aller fleste vann, det er som regel null problem.

Personlig har jeg tilgang på hytte ved et vann hvor det rett og slett er for mye fisk, sånn at det ikke blir særlig størrelse på den. Under jakta i fjor satte jeg to garn og fikk 35 fisk, garna sto vel i rundt 12 tmer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy