Pan Skrevet 30. august 2008 Skrevet 30. august 2008 Jeg har nettopp kjøpt ny sykkel, en Nakamura Summit Custom. Denne var det ikke mulig å få festet standard bagasjebærer på, så jeg har kjøpt offroadvarianten der du fester bæreren på selve setepinnen. (Kjøpte den hos Biltema). Til bruk for mindre bagasjetransport (hovedsakelig til og fra jobb) hadde det vært greit å hatt en veske eller to på sykkelen til dette i stedet for sekk. Til denne typen bagasjebærer trengs det vel en spesiell type sykkelveske, siden faren for at veska kommer inn i hjulet er stor. Er det noen som har noe erfaring med sykkelvesker til offroadsykkel med slik sete-bagasjebærer?
Storli Skrevet 30. august 2008 Skrevet 30. august 2008 Hei Det finnes varianter av bagasjebrettene du fester til setepinnen på sykkelen som har en bøyle ned på hver side. Hadde du kjøpt en slik en kunne du benyttet helt vanlige sykkelvesker. Finnes faktisk også en modell som er en hardboks som monteres på samme hvis, og da har du en vanntett og låsbar boks.
Sven Skrevet 10. september 2008 Skrevet 10. september 2008 Vær bare klar over at bagasjebærerne som du fester på setepinnen vanligvis har en maksvekt på 9 kilo eller deromkring. De tåler ikke allverdens. Titta forresten på sykkelen din på ei butikkside nå. Med mindre det er slik at bakgaffelen din er helt fri for skruehull, så skjønner jeg ikke hvorfor du ikke kan feste et vanlig bagasjebrett på den?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå