Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som har ferske rapporter om snøforholdene rundt omkring nå ? Jeg planlegger skitur til helgen og er redd det er dårlig mange steder.

Er noen av disse stedene brukbare ?

Skitur fra veien over Hemsedalsfjellet til Høgeloft.

Skitur fra Krossbu/Sognefjellshytta til Smørstabbtindane.

Haukelifjell.

Finse.

Skrevet

Valdresflya er brukbar, men raskt smeltende. Dersom du er villig til å snøre skiene på sekken er det imidlertid mange muligheter. Gå bratt opp og så snør på deg skiene. Ex. Visdalen eller Ytre Leirdalen.

Skrevet

I det området var jeg på ski i fjor rundt 1.juni. Det var jo helt greit oppe på breene over ca 1400 moh.

Men Smørstabbreen da, er det bra der ?

Skrevet

Oppe på breen er det garantert bra til helga. Det kan være litt dårlig opp fra Krossbu. Er det veldig varmt og mjuk snø må du være ekstra oppmerksom i forhold til sprekkfaren.

Skrevet

Har tenkt meg på Snøhetta til helga. Kjørte over Dovre sist helg og kunne se at det var så som så med skiføre innover mot Snøhetta. Men tror det fortsatt holder bra innenfor Snøheim. Hørte det var 5 minusgrader på Fokstua i dag tidlig, minusgrader om natta gir glimrende skiføre. Skal bli kaldere vær i hele denne uka og til helga. Så tror det skal bli bra.

Skrevet

Gjekk frå Filefjell til Eldrevatnet (Hemsedalsfjellet) 1.-2. mai. Då var det mogleg å ha skia på heile vegen. Grunnlaget virka brukbart, men det har jo smelta heise mykje siste veka.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.