Gå til innhold
  • Bli medlem

Johan2002

Medlem
  • Innlegg

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Johan2002

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Johan2002 sine prestasjoner

Rookie

Rookie (2/14)

  • One Month Later
  • Collaborator
  • Week One Done
  • First Post
  • Reacting Well Sjeldent

Nylige merker

8

Nettsamfunnsomdømme

  1. Black Crows Navis Freebird Kiting og randoée har krav som går i motsatt rettning. Man vill ha lette randoski men tunge, stabile ski før kite. Så Navis Freebird er en bra kompromiss. Jag skulle ikke anbefalle noe letter enn det før kite. Hellre gå opp litt i vekt på rando-turene. Det går at gå langt ogg høyt på tunge ski også, det tar litt mer tid bare. Hvis man er frekk (og det er man jo) kan man ha 2 ulike støvler før kiting og rando. Egentlig detsamme der som med ski: Man villl ha solide saker til kitingen. Lette på toppturer. Bruker man inserts kan man til og med ha ulike bidninger hvis man allerede har bidninger liggende. CAST er ellers det beste alternativet før binding. En løsning som fungerer rakt av før både rando og kite: Black Crows Navis Freebird, CAST bindninger og Lupo AIR 130 GW. Billigt blir det ikke.
  2. Ja, plass. Dels i sekken, dels i teltet. En del telt bli veldigt lave i enden hvis man har liggunderlag som er typ 7-8 cm. Hilleberg Akto er et eksempel, men det finns mange andre som får samme problem.
  3. Jeg ser også på vintersovepåse, men ikke før så extreme temperaturer som -16. Føredrar at kjøpe noe som er produsert i Europa. Da finns f.eks Cumuls og Valandré. Selv har jeg en Valandré siden førr av men vill ha noe som går lavre i temperatur. Det ser ut at bli Cumuls. PHD finns også som alternativ. Dyre som F, men det har en del på salg, De bruker dun med 900-950 "fill power" så det driver priset oppover.
  4. Jeg skulle kjøpe RAB Xenair men likte ikke ytterstoffet. Så det blev en Jotunheim Bessfjellet i stællet. Vældigt nøjd med den. Ganska lang også så den går ned over arslet da man sitter i stolheisen.
  5. Første gang jeg var på rassletinden (en av mine førsta ski-topp-turer) så var jeg en av få som kjørde med randonée-utstyr. Noen hade telemarkski og plasstøvler. Alle andre var på fjellski med fjellskisko. Alle kom seg ned, æven om det ikke var så elegant alle ganger. Folk har gått på toppturer i decenier, på fjellski. Det går det og. En klar førdel om du kan gjøre telemarksvinger... De topptur-ski jeg har er vansklig å kjøre med i løyper. Skall du kjøpe typ randonée-ski så låt ikke noen lure på dig noen super-lette ski. Disse er som regel vansklige å kjøre i løyper og ibland krevende rent gjenerellt. Men som sagt, det går fint at gå tuppturer på fjellski. Og det finns folk som kjører skjorta av de flesta, på fjellski, uansett hva de andre har før utstyr.
  6. Jeg har prøvd å fjerna dysa og gjøre reint. Ikke bare dysa, har demontert det som går, gjort reint, flushet med bensin. Ingen forskjell.
  7. Det kommer hverkan gass eller benisn typ annen hver gang man prøver. Eller stopp 2 av 3. Eller at den brinner svagt i 10-20 sekunder før det stopper. Dysenrens daglig på tur høres veldig rart ut da ingen av mine andre brennere trenger det uten har fungert kolkkrent i 10-20 uten noe som helt mekking.
  8. Jeg kjøpte billige kineiske staver, 3 delte. Man fikk med triser før snø også. Disse gikk dock sønder nesten umindellbart. Har lagt nye i PET og FIberflex 400. Nå trenger jeg kun snø i ulike fassong før at teste ut hva som fungerer. Jeg har stor tro på Fiberfelx 400an, men mulig den er før myk. Får se. Ellers har jeg printet deler til sykkel, en holder før at montere lampa på ryggsekken (fungerer bra til MTB og vandring).
  9. Jeg samler på brennere og dette er den nest mest upålitlige jeg har støtt på. Endast slagen av en brenner jeg kjøpte før ca 30 år siden og returnerte til butikken. Synd, før den er lett og stadig og bygg kvaliteten som sådan verkar OK. Kjøpte den før at ha på hardangervidda-kryssning men det er bare å glemme. Blir trangia på den turen. Det fungerer. Alltid. Tungt som F, men funksjon er helt nødvendig på en slik tur.
  10. Fjällräven Abisko Light 2. Terra Nova Starlight 2. Dette lages ikke lengre, men kan gå at få tak i 2nd hand. Jeg har versionen før 1p. Dette er knøtt-litet, mer en super-bivy. Men tåler masse vind og er bra før sitt bruk. 2p-varianten er ett riktigt telt, perfekt før en pers.
  11. I hvert fall jeg trenger noe på føttene og.
  12. Det går bra, men var forsiktig. Som zimwalker, hekta av ena hørnet i absiden. Sikkrest er å bruke en brenner som ikke gir høye flammer, f.eks gass. Jag gjorde sånn idag, men da var teltet også vått, hvilket fungerer som kjøling på teltduken. Kanskje ikke mye, men mer enn inget.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.