Gå til innhold

Niri F.

Aktiv medlem
  • Innlegg

    18
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Niri F.

Profile Information

  • Gender
    Male

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Niri F. sine prestasjoner

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • Conversation Starter
  • Collaborator
  • Reacting Well Sjeldent
  • First Post
  • Dedicated Sjeldent

Nylige merker

19

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hvor får du tak i de o-ringene der @ole_brum? Og er du fornøyd med styrken i de?
  2. Fine bilder! Området sør for Tjorbu og mot Astridnatten er veldig fint, og området blir ikke akkurat tråkka ned av folk. Kan sterkt anbefale, til neste gang, å svinge bortom Hønsevassdalen, Hønsehelleren og Astridnatten. Kan være tunggått til dalen, pga lite sti og mye lyng. Men obs! Definisjonen på 1000-brødre i Hønsevatna 😄 Kan også anbefale å benytte oppfarten fra Mannheimsstrondi, om du ikke har benytta den før. Da kjører du "rett opp" fra Seljordsvatnet og kan angripe Lifjell head on sørfra, fra en retning der det er lite folk oppover (hverfall ift. fra Jønnbu/Bø/Telemarks navle). Liten vipps-bomvei oppover. Kan også stikke innom Ballongfararsteinen (google it) fra parkeringsplassen der oppe i kleiva. Avkjøring opp fra Mannheimsstrondi. Utsikt mot Seljordsvatnet. Klassisk Hønsevatna-aure. Ned østsida av Astridnatten, mot Hønsevassdalen. Hønsehelleren i bakgrunnen. Vestre Blomtjønnan,med Blomtjønneggin i bakgrunnen. (Å ligge rett i terrenget med hengekøyemyggnetting som en kokong er undervurdert - slipper både myggen og edderkoppene)
  3. Jervenduken Thermo Primaloft 60g Skog Camo - knapt nok brukt, til fine 1100 kr. Lønner seg å følge med Finn, og være kjapp til å tilby henting i nærområdet (vel, egentlig i nabolaget denne gangen, teknisk sett) 🙂
  4. Jeg tar den jeg - gitt at tilstanden er grei (som jeg regner med 🙂 ). Sender deg en melding.
  5. Da tenker jeg: løp og kjøp dette. https://barentsoutdoor.no/product/dindalen-4-ultralight-brukt/?attribute_pa_tilstand=som-ny&gad_source=1&gad_campaignid=22401728288&gclid=Cj0KCQjwgvnCBhCqARIsADBLZoIQvKJ0gYRryvAGiBqp4nxKUCpxNUs8ivXEY0KU9bc_zXAlv287RZIaAqSiEALw_wcB
  6. Kan ikke si noe om de andre du nevner her, men én ting mener jeg helt klart: Magasinet sin Dovrefjell sitteplate gir deg god verdi for pengene. Tipper jeg har kjøpt et tosifret antall slike, til oss selv og i diverse gaver. Før var den priset til 199, nobrainer. Solid, tåler det meste. Litt tyngre enn Vidda, absolutt, men til gjengjeld trenger du ikke være noe redd for den. litt kaldt eller fuktig? Kombiner med en enkel ordinær sitteplate du har 1000 stk av, enkelt og greit. Jeg har fast en liten ekstraplate liggende i lomma på sitteplata. Jeg husker jeg spurte bestemor, som er gammel skredder, om hun kunne forsterke noen sømmer for å gjøre greia mer solid/føre var prinsippet. Det mente hun var helt unødvendig på den der. Nå er vi jo i helinoxbølgen, som forøvrig er et supernice produkt, men sitteplata har definitivt sin plass. Bruk den i parken, på røffe svaberg, i teltet, i kanoen(!), hvorsomhelst. Husker godt første gang jeg prøvde den i 2020. Kompisen satt i sin sitteplate oppå en benk rundt bålet. "Prøv den, da må du bare ha ein du au". Det hadde han helt rett i.
  7. Takk for gode tilbakemeldinger 🙂
  8. Takk for svar! Hvordan er erfaringene deres rundt oppsett, stramming romfølelsen i både fortelt og innertelt?
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.