Gå til innhold
  • Bli medlem

Hc.b

Aktiv medlem
  • Innlegg

    217
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    2

Hc.b vant dagen sist 4. januar 2023

Hc.b hadde mest likt innhold!

Om Hc.b

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Hc.b sine prestasjoner

Collaborator

Collaborator (7/14)

  • Very Popular Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • First Post
  • Collaborator

Nylige merker

108

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hvorfor bøye tilbake? Det vil bare gi mer stress og svekke materialet.
  2. Ikke uvanlig at stengene kan bøye seg litt på de mest utsatte plassene. Det trenger ikke å bety noe i praksis, så lenge teltet står slik det skal (bøyen følger konturen av teltet). Stengene blir ikke svekket om det er bøy fra «normal» bruk.
  3. Jeg har samme problemstilling og sover mest på siden. Jeg har sovet mye på STS Comfort plus (vanlig og XT) og Etherlight, samt Exped underlag. Dette har fungert greit, men har også fått mye numne armer og skuldre, samt stiv i ryggen. Jeg har nå gått til anskaffelse av et par Thermarest Neoloft, som har fungert mye bedre for meg. Dette er helt stille når man vrir seg. Jeg får god støtte og underlaget er tjukt nok til at jeg får en god avslappet liggestilling. Har til og med hatt et par netter hvor jeg bare har sluknet og ikke registrert noe før jeg våknet herlig utvilt, noe jeg sjelden har opplevd tidligere.
  4. Kan du definere "lette", så kan man ta det i betraktning? Planlegger innkjøp av nytt underlag selv
  5. Tenkte å gå til innkjøp av underlaget. Er 185cm, og lurer på lengden selv. Sover aldri strakt ut, så tenker RW burde holde?
  6. Falkeberg er vel heltapåtur sitt eget varmerke. Du får det du betaler for, så kvaliteten er nok deretter. Billig kopi med andre ord.. Har selv Halite Overbag, og de holder en utrolig høy kvalitet!
  7. Så er cumulus laget i relativt småskala i Polen og ikke på en fabrikk i Kina.. Rart hvis helsport dumper ut lagrene sine til lave priser for så fylle opp med noe de har dårligere margin på. Er nok en del av business strategien deres. Mer fokus på Brand og design. Helsport mistet jo «all» kompetansen når de ble solgt til Brav.
  8. Hold oss gjerne oppdatert etter hvert som dere får testet! 😁
  9. Bytt strikk. Mål og kutt til strikken ca 10% kortere enn lengden på teltstangen
  10. Ser ikke noe umiddelbart galt med dette?
  11. Hmm, har ikke opplevd dette med mitt. Hvordan ser du om dette er tilfellet? Jeg har også en teori om at de to adskilte lagene gir mindre sirkulasjon og bedrer isolasjon.
  12. Spent på dette selv, om det er like behagelig som sts comfort plus XT som er mitt mest behagelige underlag. blir isolasjonen dårligere av et stort volum? Har også et sts etherlight og har testet etherlight extreme, men isolasjonen i disse er ikke på høyde med comfort plus xt.
  13. Hc.b

    Multisnøre

    Litt annet bruk, men har nå Daiwa J-braid expedition som backing på samtlige fluesneller. Tipper dette snøret funker gull i mindre dimensjoner også. Lest veldig mye godt om dette snøret.
  14. Silnylon uten tvil. Høyere rivestyrke enn polyester, og får den lettere tight siden det man kan strekke opp tarpen skikkelig. Bruker strik i bardunfestene som holder tarpen stram selv når den blir fuktig, og det demper blafring når det er hard vind.
  15. Det som linkes til, er et helt vanlig myggmiddel med Icaridin/Saltidin/picaridin. samme stoff går under flere navn, så kan være noe forvirrende. icaridin er vel nå det mest vanlige i de fleste myggmiddel. Jeg syntes det funker mye bedre enn DEET og er et syntetisk stoff og ikke løsemiddel som DEET er. DEET kan være ganske ødeleggende på plast og andre syntetiske stoffer, og er en gift som absorberes av huden. 😒 har dog ingen erfaring med icaridin og flått eller hjortelusfluer
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.