Gå til innhold

Sjalabais

Aktiv medlem
  • Innlegg

    40
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Sjalabais

Profile Information

  • Gender
    Not Telling

Nylige profilbesøk

1 964 profilvisninger

Sjalabais sine prestasjoner

Contributor

Contributor (5/14)

  • Reacting Well Sjeldent
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In

Nylige merker

0

Nettsamfunnsomdømme

  1. Oi, plutselig dukket denne opp, dessverre også uten oppgitt dunstyrke: https://www.intersport.no/norheim-fauske-dunjakke-herre-ink-herre-norhaw243230003
  2. Jeg sitter ofte stille på fjelltopper i kulda og min gamle dunjakke er rett og slett litt for kort imens jeg eldes og kulderesistensen blir dårligere og dårligere. Så jeg tenkte å kjøpe meg - M40+, høy & tynn - en dunparkas. Rett og slett en lang dunjakke som går over rumpa. Lettere sagt enn gjort for en mann, for slikt ser ut til å være et kvinneprodukt. Vil jeg bruke 7-20000 kr, finner jeg noe, men jeg ser heller for meg 3000 kr eller deromkring. Det er det litt verre med. Så jeg spør: Er det noen her som har erfaring, kanskje funnet noe jeg ikke har funnet? Sånt som dette her er egentlig vanlige dunjakker uten noe særlig "rumpedekning": https://www.fjellsport.no/merker/the-north-face/men-s-diablo-down-2-0-hooded-jacket-171907-FS628956 https://www.fjellsport.no/merker/swix/swix-focus-down-jacket-m-azure-blue-617294 Så fins det noe med en minimal "rumpeflapp", men kun 550 cuin her: https://www.skittfiske.no/merker/tufte-wear/tufte-wear-m-lynx-warm-jacket-dutch-blue-FS230082 Eller man går for noe som ikke oppgir cuin i det hele tatt, og som antagelig er mest et moteprodukt: https://www.nike.com/no/t/windrunner-dunparkas-t78cm1 Det er det jeg har funnet for opptil 3000 kr-isj og det er egentlig ikke tilfredsstillende i det hele tatt. Welp!
  3. Oppkast-sitronlukten spredde seg for øvrig til andre plagg i ullvasken vi hadde genseren i. Smått absurd. Den henger fortsatt til lufting, men den kraftige lukten sitter i.
  4. Jeg fikk en Devold Svalbard genser i julegave av kona mi. Fantastisk fin, men denne møllbehandlingslukten er ganske ekstrem. Det likner sterkt på en bil som har vært oppkast i, en slags "kvalmende sitron"-lukt. Har nå vasket genseren, luftet den i frosten ute og hatt den over vedovnen for å varme opp fibrene. Lukter fortsatt like sterkt. Welp! Så hvor lenge skal det være slikt?
  5. I sted slet jeg med at nedre delen fortsatt var løs, men nå, med bare litt mer press, gled den på plass bedre og likner da veldig på tilsvarende "knott" på motsatt side...takk!
  6. Ok, nå kommer jeg med lua i hånden her igjen: Skisesongen er i gang og jeg skulle til å montere "knotten". Får det jammen ikke til. Merkelig nok, så svikter også Google-ferdighetene mine meg fullstendig. Hjelp en idiot, få en tommel opp! 🤪
  7. Takk for veldig gode svar! Jeg har gått tusenvis av kilometer med mine gamle ski, uten å miste en knott noensinne. Flaks, kanskje...skal bestille nye knotter nå.
  8. Var på tur i dag og gummiknoten til den ene BC bindingen var plutselig borte. Oops. Har den en funksjon som tilsier at jeg bør oppsøke min lokale gummiknottmann for fiks?
  9. Takk for gode svar her! Ser først når dere påpeker dette at platen er bredere. Pussig. Jeg får flytte bindingen når jeg finner litt tid til det. Redd for å gjøre feil her. :S
  10. Jeg kjøpte meg nye bruktski denne uken, årets modell, med Rottefella BC manuell binding. Mine gamle ski er vel 15 år gamle, og har BC manuell binding de også. De gamle ser litegrann kraftigere ut og er selvsagt litt slitt også - men bemerkelsesverdig lite mtp. at jeg går flere hundrede kilometer hver sesong. Men...jeg merket meg at bindingene på de nye skiene er veldig vrange hva angår snø i systemet. Med de gamle kan jeg stort sett bare klappe de igjen og snøen blir presset ut. Må av og til banke ut av skoene, bindingen klarer seg. Med de nye måtte jeg knote ganske lenge, var en stund usikker på om jeg skulle få på meg skiene etter pause på toppen. Det var bare ørlitegrann snø her og der som stoppet den fra å låse. Når jeg ser på bindingene kan jeg ikke forstå at det er en vesentlig teknisk endring her. Men er det andre her som er mer kompetente på utstyr som kan forklare meg hvordan denne opplevelsen ble til? Legger ved noen bilder, tror det er ganske åpenbart hvilke bindinger som er nye og hvilke som er gamle. Og kan jeg bare flytte hælbiten slik at den passer til min skostørrelse? Hvordan?
  11. Jess, bøylen lå over tuppen på skien, men så bøyde den seg opp og kom av. Den er smalere enn skien, slik jeg er vant med. Fellelimen funka godt, fellen satt fast hele veien fra topp til bunn - inntil bøylen ble bøyd opp og det i bildet over skjedde.
  12. Butikken i nord sendte feil størrelse for et år siden, så jeg er like langt. Har ennå ikke kjøpt nye sko.
  13. I går brukte jeg noen Silvretta skifeller for første gang. De er kjøpt for et par sesonger siden, men jeg pleier å være for stolt til å bruke feller egentlig og de har bare ligget i et skap. Uansett så satt de godt på, inntil jeg plutselig merka at det ene festet var bøyd opp rundt skitippen: Så det jeg lurer på er jo om dette er et "vanlig" fenomen? Det virker helt tussete at ikke denne lille klemmen er loddet i hop eller fungerer bedre enn som så. Er også usikker på hvordan det egentlig skjedde da fellene satt godt hele veien og uten slakk. Jeg har tidligere brukt feller i vel seks år uten problemer, inntil jeg lånte de videre til en kamerat som rota de vekk.
  14. Det viser seg at Komplett Fritid i Bodø har tilbud på alt i dag, og jeg fikk disse skoa til 2000kr + 100kr leveringsgebyr: https://komplettfritid.no/product/lowa-tibet-gtx-brunsort7 Spent nå! Det jeg egentlig ventet på Black Friday for var en Panasonic Lumiz FZ200 eller FZ300, men gode kameraer kommer jo aldri på tilbud. :S
  15. Da skal jeg se litt på det. Har tråkket ihjel en hel del forskjellige støvler, Meindl inkludert, men disse Lowa støvlene har rett og slett tålt mitt bruk. Finner ikke akkurat denne modellen, men om du har peiling på temaet tar jeg gjerne imot en anbefaling også. Det er ofte vanskelig å få oversikt over et marked man ikke er "inne" i.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.