Gå til innhold
  • Bli medlem

Globerotta

Aktiv medlem
  • Innlegg

    133
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av Globerotta

  1. Erfaring med denne teltleverandøren?
  2. Niak er et dritttelt i regn, veldig lett at innerteltet blir vått når man går ut og inn. Og fiorteltet er lite på det også.
  3. Tusen takk nok engang, Marius.. 🙌🏻Det ble en Stellar 16s, kjempefornøyd. Den er noe skjør, men veier ikke mer enn 17. Skal brukes som turkakakk, dvs plass til telt mm for opptil en ukes tur. Var på tur nå i helgen, og hadde mye ledig plass selv etter at telt, stol, kokeutstyr, mat mm var stuet inn. 😊
  4. Tusen takk for utfyllende svar. 🙌🏻Det ble en Stellar 16s, kjempefornøyd. Den er noe skjør, men veier ikke mer enn 17 kg.
  5. Hei igjen, jeg ønsker en lettere kajakk enn den jeg har, Hasle Excursion 500 (23 kg). Er på utkikk etter en i glassfiber, må ha senkeror, forholdsvis stabil, ikke for lang (ca 5 m) og god plass til bagasje. Jeg er 164 cm høy og ca 60 kg. Noen anbefalinger? 🛶 Hilde
  6. Ikke bra 😛
  7. Nå, hva synes dere? 🤔 https://durstongear.com/products/x-dome-1-plus-ultralight-backpacking-tent?variant=49897121415459 Innerteltet ser noe luftig ut. Men, ellers så ser det snedig ut.
  8. Helt enig! Når drittværet er der vil man ha det enklest mulig. 😊
  9. Takk. Foretrekker dog en operasjon. 😊
  10. Har sett på dette. Men, innerteltet slås vel opp først?
  11. Ser at de kun har med netting tilsalgs - både 1,5 og 2 prs utgaven. 🤔
  12. Ser at de har i 1,5 persons utgave også. Nå er rådyrene gode. 🤗
  13. Bare å vente da til den 8. oktober da.
  14. Trodde ikke Durston kunne settes opp med inner- og yttertelt samtidig?
  15. Hei igjen, Jakten på det ultimate 3-sesongstelt fortsetter. 😅 Krav/ønsker: - lett, ikke mer enn ca 1,5 kg - kuppel - god plass til 1 person (ergo 2 personstelt?) - innertelt og yttertelt settes opp samtidig - stort nok fortelt til koking Til nå har jeg prøvd (blanding av kuppel, tunnel og 1/2 personstelt) Unna (4 sesong) - for tungt, lite fortelt Niak - lite fortelt, teit åpning ved regn Ringstind 2 SL - tunnel Reinsfjell 2 SL - for tungt Snota Barents Outdoor - for liten plass innetelt, tunnel Kikket litt på Trekkertent sin lettversjon av Unna, og Tarptent ArcDome ultra. Er det andre modeller jeg bør vite om? Jeg er kun 164 cm høy, men liker å ha plass både i innertelt og yttertelt. 😁
  16. Hei igjen godtfolk, Noen som kjenner til skredder/syerske i Oslo-området som kan legge opp skallbukser? Beina mine er ikke lange nok til dagens modeller.
  17. Ja, kraftig forstuing - heldigvis ikke brudd. 😅 Det ble Nammatji GT2 - meget godt fornøyd med det. Enkelt å sette opp, og romslig fortelt. 👌🏻
  18. Ødela hånden min på dag 4, så det ble evakuering ut. 😙 Fram til det, storveis. 🤩
  19. Hei igjen, Skal på seiltur i Franske Polynesia i 2 måneder. ⛵️ Ikke mye lademuligheter ombord, og tenker da at det kan være lurt å investere i et lite, portabelt solcelle powerbank. Leter i cyberspace, men alt for mye å velge i blant.😅 Noen anbefalinger? Må kunne kjøpes i Norge da det er 2 uker til avreise.
  20. Har ikke prøvd kaffekjele ennå, de jeg har er bittesmå. Høres fornuftig ut for å hindre søl av kokende vann. Og den så jo meget hendig ut.
  21. Ja, den er litt for tung. Har en på 2,8 l som veier kun 310 g, og den funker jo greit. Har blitt rådet til å ha en større av såkalte eksperter.
  22. Heisann, Har lett på forumet - men ennå ikke funnet den ultimate kjele for snøsmelting. Mellom 3 til 4 liter og så lett som mulig. Har også saumfart diverse nettbutikker, men ikke funnet den rette. 😉 Anyone? 🙏🏻
  23. Hvilket merke er det, og størrelse? 😊
  24. Hvilket merke på batteribanken på 30000 mah?
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.