Gå til innhold
  • Bli medlem

GrendelRaptor8

Aktiv medlem
  • Innlegg

    565
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    16

GrendelRaptor8 vant dagen sist 19. juli

GrendelRaptor8 hadde mest likt innhold!

Om GrendelRaptor8

Profile Information

  • Gender
    Male

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

GrendelRaptor8 sine prestasjoner

Rising Star

Rising Star (9/14)

  • Posting Machine Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • Very Popular Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • First Post

Nylige merker

385

Nettsamfunnsomdømme

  1. Når det gjelder gåstaver: en gang jeg og min bror gikk en ukestur på Ryfylkeheiene fikk jeg siste dagen en strekk bak låret. Noe så inn i h*** vondt! Jeg kunne nesten ikke stå på beinet, og på heiene finnes det ingen trær eller lignende man kan lage seg en stav av. Turen ut av heia som skulle ta ca 3 - 3 1/2 time tok i stedet over 9 timer. Fordi jeg var tvunget til å gå så langt uten støtte gjorde det skaden mye mer alvorlig enn den hadde trengt. Det tok måneder å få restituert skaden. Jeg hadde gitt omtrent alt jeg hadde på bankkontoen den dagen for et par vandrestaver. Siden den turen har jeg alltid hatt med vandrestaver på sekken selv om jeg sjelden bruker de.
  2. Tenkt slik i mange år jeg også, men skaffet meg nå en Garmin InReach Mini til slutt jeg også. Så håper jeg at jeg aldri får brukt for den til annet enn å sjekke værmeldinger. Men to ting var utslagsgivende: 1. I mine yngre år kjørte jeg utfør en fjellskrent på ski i white-out-conditions og skadet meg stygt. Jeg er ofte alene på tur, men akkurat denne turen var min bror med. Fikk pakket meg inn i sovepose og fjellduk, og så satt han av gårde gjennom natten på en hard 6 timers tur og fikk varslet slik at Røde Kors fikk hentet meg på scooter (for dårlig vær til helikopter). Hadde jeg vært alene på den turen og uten satellitt-kom så hadde det vært game over. 2. Der vi jakter ryper er et av stedene i Norge lengst fra mobildekning. Jeg vært på rypejakt et annet sted i landet hvor en jeger ble truffet av et vådeskudd. Hvis noe slikt skjer eller bare en annen alvorlig skade hadde skjedd i utkanten av jaktterrenget så tipper jeg det vil være minimum 4-5 timer hard gange til nærmeste sted med mobildekning. Better safe than sorry…
  3. Litt usikker på hva spørsmålet er, men svaret er Thermacell
  4. Jeg har identisk erfaring som @peik med samme ryggsekken. Ingen problemer med å telte med denne. Pr nå er det egentlig denne jeg bruker til omtrent alt fra hytte-til-hytte til telttur. Også enkelte dagsturer. Jeg bruker aldri regntrekk selv. Liker de ikke særlig. Blir det dårlig vær så kommer vannet til uansett, og vinden får det til å bråke som jeg har et fly på ryggen 😁 Jeg bruker bare pakksekker. Har noen fra Silva og noen fra Osprey. Aldri hatt problemer. Er det meldt helt jævelig så er solid søppelsekk kanskje det aller sikreste alternativet, men samtidig er jeg kommet der at ser værmeldingen helt forferdelig ut så utsetter jeg bare turen litt. Litt regn bryr jeg meg ikke om, men jeg gidder ikke oppsøke det verste været hvis jeg kan unngå. Dette er en sekk jeg kan anbefale alle
  5. Merker ikke 200g? Hehe. Min bror var sykkelist. Husker de hadde Excelark med vekt på hver skrue på sykkelen. Han fortalte en gang at han byttet flaskeholder til ca 1000kr stk (dette er noen år siden) for å spare 7g pr flaskeholder.
  6. Hva med denne? https://www.norsegear.no/kl-cl2pro-klarus-cl2-pro-camping-lantern-14000mah
  7. Skjønner. En med identisk brukernavn som deg som er/var veldig aktiv på klokkeforumer så jeg antok det var deg.
  8. Jeg er enig med hva du skriver her om holdbarheten @nem. De siste 4-5 årene så har jeg opplevd på omtrent alle Alfa og Viking sko jeg har kjøpt at den gummiranden løsner relativt fort. Og jeg er mye utendørs og bruker mye sko. Kvaliteten var betydelig bedre før. Jeg har vært sponset av Alfa og vært "ambassadør" siden 1994, og har sett kvaliteten gå gradvis nedover. Det mest ekstreme jeg har vært borte i var et par Walk King jeg fikk i 1995 som holdt 16 år. Alle Alfa og Viking jeg har kjøpt de siste 4-5 årene har ikke holdt 6 måneder engang før spesielt gummiranden løsner. Nå må jeg legge til at stort sett så er denne feilen bare kosmetisk. Skoene tar ikke inn vann selv om gummiranden har løsnet. De terreng/tur/vandre/jakt sko jeg har hatt best erfaring med siste 5 årene er Salomon og spesielt Merrell. Alle jeg har hatt av disse - lave og halvhøye - har blitt slitt ut uten at noe har feilet på de. Er dessverre en trend jeg ser over flere produkter at Norsk kvalitet er nedadgående.
  9. Kan ikke dette skilles ut i en egen moms tråd hvis det finnes?
  10. Nydelig. Du er glad i å samle på ting skjønner jeg 😁 Du har vel en omfattende klokkesamling også om ikke jeg tar feil?
  11. Beklager men jeg vet ikke hva ankelknyst er. Har ikke hørt det før
  12. Når jeg var på Kilimanjaro brukte jeg vanlige Alfa Walk King. Finnes I herre og dame modell
  13. Høres ekstremt dyrt ut med små ferdigpakket av havregrøt vs å kjøpe en normal stor pakke og ta ut det du skal ha hver frokost. Og to real om dagen? Og proteinbar? Dette er jo grisedyrt. Er dere sponset?
  14. I dagens Nettavisen kommentar: https://www.nettavisen.no/norsk-debatt/kriselager-hva-skal-du-spise-hvis-det-blir-krig/o/5-95-2524009
  15. De gangene jeg fisker på fjellet så tar jeg bare med en billig teleskopstang kjøpt på Obs, og en boks med 10-12 stk sluker og spinnere. Har ikke veid men veier sikker ikke mer en 1 kg. Blir forholdene bra og jeg ser noen spennende vann så kaster jeg litt. Hvis ikke blir den bare hengende på sekken. Jeg har aldri følt det må være enten vandretur eller fisketur. Nå er jeg bare en amatør på fisking, og kombinert med at jeg er en anti-utstyrs freak så holder dette for meg. Og i beskjedenhet så har jeg fått masse fisk på slike billige fiskestenger gjennom årene.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.