Oddvar Skrevet 17. april 2004 Skrevet 17. april 2004 Eg har alltid sett på ein snøspade i sekken som ein billeg livsforsikring. Etter å ha gravd ein del snøholer har eg slite ut to spadar, og gjekk til innkjøp av ein Witco spade for to år sidan. I påsken fekk eg bruk for den for å fjerne noko hard snø framfor ei hyttedør. Noko spaden ikkje tålte i det heile. Fyrst ein sprekk i bladet innover, slik at eine delen bøygde seg og gjorde vidare graving vanskeleg, inntil eg fekk bendt den av, og heldt fram med eit halvt blad. Er dette fabrikasjonsfeil, eller er kvaliteten så dårleg på fjellspadar. Andre med same erfaring, eller tips til andre fjellspadar som tåler ein norsk vinter vert motteke med takk..
Spitsbergen Skrevet 17. april 2004 Skrevet 17. april 2004 Vil tro at 80% bruker denne; kanskje ikke uten grunn?
ThomasB Skrevet 17. april 2004 Skrevet 17. april 2004 Jeg har en BlackDiamond spade som jeg er VELDIG fornøyd med. Hakket is med den i påsken, null problem.
esisa Skrevet 17. april 2004 Skrevet 17. april 2004 Jeg har en BlackDiamond spade som jeg er VELDIG fornøyd med. Hakket is med den i påsken, null problem. Jepp, Black Diamond spaden er god.
Gjest Anonymous Skrevet 17. april 2004 Skrevet 17. april 2004 Black Diamond her oxo, kompositt materliale.. Skikkelig hard plast, som er bra på skare og is i tillegg til snø. Man får kjøpt en snøsag som man legger inn i skaftet på spaden under transport. Kjempe fornøyd
Gjest Anonymous Skrevet 18. april 2004 Skrevet 18. april 2004 gå til sportsnett.no og kjøp en Black Dimond Teleskoping Swishblade veldig god og SOLID spade med teleskop skaft så du får en mere behagelig gravestilling.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå