Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)


Jeg vurderer ny tørrdrakt til bruk i havkajakken. Jeg padler mye, langt, og i dårlig vær hele året. En gang i blant også i fint vær.

Min Ursuit AWS har vært en kanonbra og slitesterk drakt!

Stoffet er egentlig overraskende bra enda, men både hals- og armmansjetter må skiftes om et halvt års tid. Så jeg tanker at jeg gjør en siste runde med tetting av alle hull og sømlekkasjer, og kjøper ny drakt når mansjettene er utslitt.

Valget står mellom en ny AWS. Da river jeg ut tisseglidelåsen jeg har satt inn i min drakt, og overfører til den nye. Ellers er drakten «ren» og uten dilldall.

Eller så blir det en Level Six Odin. Det er en mer maksimalistisk drakt med klaff over glidelås, dobbelt liv, og borrelås rundt hansker og padlesko.

Noen tanker eller erfaringer med Level Six drakten?

(Det er kun disse to som er aktuelle, ingen andre drakter ;) )

 

IMG_8866.jpeg

IMG_8865.jpeg

IMG_8862.jpeg

Endret av Marius Engelsen
  • Marius Engelsen endret tittelen til Ny tørrdrakt: Ursuit AWS vs. Level Six Odin
Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Gjenopprett formatering

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.