RobinM Skrevet 9. desember 2006 Skrevet 9. desember 2006 I dag var jeg og hunden min på tur i skogen. Da fikk jeg se denne fuglen. Den er litt for stor og har for langt nebb til å være en spettmeis, i tilleg lagde den mye lyd da den flakset rundt. Den gikk oppover trestamma som en hakkespett. Noen som vet vilken fugl det kan være?
Odin Skrevet 10. desember 2006 Skrevet 10. desember 2006 Tror det er en Trekryper, men er lik en spettmeis også. Hvis størrelsen ikke tilsvarte Spettmeis, er Trekryper neste valg. Vanskelig å skjelne fargene. Oppførselsen er ganske lik hakkespett, når den beveger seg oppover trestammene.
RobinM Skrevet 10. desember 2006 Forfatter Skrevet 10. desember 2006 Naa, den var større enn en trekryper. Ligner ikke heller i fjørdrakta. Denne her var ganske grå.
eaa Skrevet 10. desember 2006 Skrevet 10. desember 2006 Tipper dette er en Gråspett (Picus canus). Bildet gir litt dårlig kontrast og oppløsning, men jeg synes å ane en grønntone på ryggpartiet, samt et mer nøytralgrått bryst. En antydning til en svart liten tøyle ("kinnskjegg") kan også skimtes. Intet rødt anes på issen (men dette kan være usynlig set slik undenfra), så jeg antar dette er en Gråspett hunnfugl.
RobinM Skrevet 10. desember 2006 Forfatter Skrevet 10. desember 2006 Ja, det er nok en gråspett. Ser også at den er litt grønn oppå. Bilder: http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.birdphoto.fi/lajikuvat/piccan/5piccan302p.jpg&imgrefurl=http://www.birdphoto.fi/lajikuvat/piccan/&h=152&w=150&sz=8&hl=nn&start=5&tbnid=gLYjbWo4WW2TjM:&tbnh=96&tbnw=95&prev=/images%3Fq%3Dgr%25C3%25A5spett%26svnum%3D10%26hl%3Dnn%26lr%3D%26client%3Dopera%26rls%3Den%26sa%3DN
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå