Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! 

Jeg skal på biltur med noen venner i sommer, og prøver å finne noen mindre fosser på veien som vi kan bade i. Googlesøk resulterer bare i de største eller lengste fossene, men jeg er som sagt ute etter små fosser i naturskjønne omgivelser, gjerne litt skjermet. 

Vi skal kjøre fra Oslo til Bergen over Geilo, så opp til Leikanger, videre til Loen, Billingen, Dombås, muligens opp mot Trondheim over Soknedal, så til Røros over Stugudalen, ned til Lillehammer og så tilbake til Oslo (har lagt ved et bilde av ruta). Det gjør ingenting om fossen er litt utenfor reiseruta, regner med å ta avstikkere her og der.

Håper noen har noen tips eller ideer, setter stor pris på alle tips jeg kan få! 

Skjermbildke.PNG

Annonse
Skrevet
5 timer siden, Lurifax skrev:

Ikke foss, og kanskje litt langt unna reiseruta (Surnadal/Rindal i Møre og Romsdal) - men likevel verdt å nevne; https://www.visitmr.com/trollheimens-skjulte-perle-naturens-eget-badeland

Litt langt unna dessverre, men takk for tips! Ser utrolig fint ut der, får dra dit på neste tur 😍 

4 timer siden, sofasliter skrev:

Et stykke unna reiseruten, så finner du Korpreiret i Hedmark. Mest for å hoppe, da kulpen ikke er så stor...

https://no.wikipedia.org/wiki/Korpreiret
https://www.h-a.no/nyheter/107

 

Men da får du en reiserute på østsiden av Mjøsa, og fortsetter du opp Østerdalen så har du også Jutulhugget, men der har jeg ikke hørt om noe bademligheter.

Takk for tips! Har i hvertfall notert meg Jutulhugget!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.