Andreas N. Skrevet 17. juli 2006 Skrevet 17. juli 2006 Hva syns folk som bruker byfjellene i Bergen om skogveksten rundt f.eks Ulriken? Gikk opp Isdalen i helgen og syns det er altfor masse trær der. Begrepet "fjellvandring" syns jeg nesten ikke passer før man er oppe på Vidden. Så vidt jeg vet er skogen plantet der en gang på 50-60 tallet, noen som vet hvorfor? Er det ikke på tide med en skikkelig hogst i fjellsiden på Ulriken?
jarle Skrevet 17. juli 2006 Skrevet 17. juli 2006 dei fleste grantre på vestlandet vart planta etter initiativ frå ein som meinte at dette ville være eit bra tiltak for å gje bønder inntekter frå skrinn jord. tanken var altså å få vestlandsbønder til å satse på tømmer,,, det viste seg dessverre at grana vaks for fort til å bli bra tømmer,,,
Stuttjukken Skrevet 20. juli 2006 Skrevet 20. juli 2006 For eindel år sidan lyste dåverande Bjørgvins-biskop Lønning granskogen (som er planta) på Vestlandet i bann. Det ser ikkje ut til at det hjalp iallfall.................. Helsing Stuttjukken.
stiang Skrevet 24. juli 2006 Skrevet 24. juli 2006 Stedene hvor nesten alt liv på skogbunnen er borte pga av granskogen skulle jeg gjerne sett trimmes litt. Men enkelte steder passer trærene fint inn i bildet synes jeg. Spesielt nede på flatene i Smalisdalen med Høkerfossen i bakgrunnen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå