+rhammervik Skrevet 15. desember 2015 Skrevet 15. desember 2015 Hei Kjærringa blir 40 på nyåret. Hun har hatt lyst til å prøve hundekjøring, så da blir det slik. Noen som kan anbefale noen som arrangerer hundekjøreturer med overnatting? Helst i Trøndelagsområde, eller max ca 3 timer med bil fra Trondheim.
Tiur3 Skrevet 16. desember 2015 Skrevet 16. desember 2015 Hundekjøring er så mangt. I konkuranse er det flere typer hundkjøring, som blir organisert under det som kalles Nordisk. Men du tenker kanskje på Nome kjøring. Der står kjøreren bak på sleden, på samme måte som i "Finnemarksløpet". Du nevner overnatting. Tenker du på et sted der det arrangeres turer for turister og så kan turistene sitte i sleden? Eller skal dere se på en konkuranse.
+rhammervik Skrevet 16. desember 2015 Forfatter Skrevet 16. desember 2015 Jeg var kanskje litt uklar. Det jeg så for meg var en tur der vi selv får står bakpå sleden og får kjøre denne med hundespannet foran. Gjerne med deltagelse i klargjøring av hunder og utstyr. Kjøre ut til enhytte / lavo på fjellet og overnatte der. Jeg vet Geilo Huskyes arrangerer slike turer på Hardangervidda, men blir litt langt unna for ei helg.
Kjell Iver Skrevet 16. desember 2015 Skrevet 16. desember 2015 @martin.m kjenner kanskje til noen ved Røros?
TormodiFuruskogen Skrevet 16. desember 2015 Skrevet 16. desember 2015 http://nerskogen.net/ut-pa-tur/trollheimen-husky/ 1
Chris B. Skrevet 17. desember 2015 Skrevet 17. desember 2015 Hei. Ta kontakt med Alaskan Husky Tours (Os i Hedmark). Det er hundekjører Ketil Reitan som er eier. http://www.huskytour.no/hjem/ 2
martin.m Skrevet 17. desember 2015 Skrevet 17. desember 2015 Jeg jobbet som handler og guide på Alaskan Husky Tours i fjor. Der er ypperlige muligheter for å få oppleve det å kjøre eget spann samt overnatting enten ute langs trail eller på selve stedet, i f.eks. lavvo. Støtter derfor forslaget om Alaskan Husky Tours på Narjordet. Markus og Laura som driver det er særs hyggelige folk og kan sikkert få ordnet tur etter dine ønsker . Man kan enten ta toget til Os eller Røros og bli hentet for en liten sum eller kjøre bil selv. Ketil er i Alaska for jakt samt forberedelser til Iditarod. @Markus Ingebretsen som driver stedet nå, sammen med Laura Zalm , er en hundekjører på toppnivå. 1
+rhammervik Skrevet 18. desember 2015 Forfatter Skrevet 18. desember 2015 Vi havner nok på Os. Kjærringa er lei Trollheimen:) Takk for forslag!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå