Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

God dag, godtfolk! Jeg skal en tur til fugleøya Runde og lurer i den forbindelse på om noen vet hvordan det er å fiske fra land her? Er det mulig/sannsynlig å treffe på sjøørret her i midten av mai? Da det blir endel aktivitet med andre ting (les: fugler) på dagtid, blir det først og fremst en bare en liten stund ettermiddag/kveld som blir satt av til fiske, fortrinnsvis i området rundt bebyggelsen.

Annonse
Skrevet

Vi padla på Runde i november - og då var det ein haug med folk (frå aust-Europa) som fiska fra brufestet på Rundesida. (Sjå bilde).

Er usikker på om det er noko særleg sjøørret her. 

Elles er ettermiddag/kveld beste tida for å sjå/fotografere fugl, det er då dei kjem inn frå havet. Midt på dagen er det mindre action i fuglefjellet.

post-10375-0-22120400-1429771405_thumb.j

Skrevet

Akkurat, men da kan det hende at fisket blir på dagtid og fuglene på kveldstid, er ikke jeg som styrer opplegget, så vet egentlig ikke så mye om når vi skal hva. Men det høres da ut som man kan være heldig å få noe da . Takk for hjelpen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.