Gå til innhold
  • Bli medlem

Digerronden fra Rondvassbu


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Er det noen som har gått på Digerronden fra Rondvassbu her?

Nå er det bare Digerronden som står igjen i Rondane, men basecamp blir lagt ved Rondvassbu - noe jeg ikke er herre over!

Blir det for tøft å gå på Digerronden fra Rondvassbu for en ikke veldig kjapp toppsamler i starten av september -mørket kan bli et problem kanskje?

Annonse
Skrevet

Det burde ikke være noe problem, Espen. Du følger bare stien over Rondhalsen (4-500 ekstra høydemetre...) og videre mot toppen rett over Langlupdalen. Totalt får du vel rundt 1300 høydemetre og en drøy mil hver vei. Terrenget er lettgått og du burde rekke det fint på en septemberdag!

Skrevet

Jeg ville nok brukt Dørålseter som utgangspunkt for Høgronden - Midtronden (2) - Digerronden. Ellers tar du fint Storronden - Vinjeronden - Rondslottet og også Veslesmeden - Storsmeden - Sagtindan som en fine dagsturer fra Rondvassbu.

Gjest Anonymous
Skrevet

Er det noen som vet hvor lenge utover sommeren/høsten denne "Rondgubben" går på Rondvatnet?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.