Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Skal nå gå til innkjøp av lavvu for første gang, har googlet litt i min prisklasse og som nybegynner :)

 

Det jeg går i tanker på og anskaffe er Dovrefjell Lavvu, 4-6 pers.

 

Den blir hovedsakelig brukt av meg og min hund på turer i nærområder i Trøndelag i perioden vår til høst, turer runt 2-5 dager.

 

Har noen erfaringer om det er bra lufting med da tanke på kondens samt opptenning for varme og matlaging uten at det blir fult av røyk. Og er den bra vindstabil?

 

 

Har også sett litt på Norsk Fjellstue som jeg driver og veier opp mot Dovrefjell. Fjellstue er noe i største laget, 4-6 er det jeg helst vil ha.

 

Hva mener dere om mine valg og hva bør jeg gå for?

Skrevet

Ingen svar her, får bumpe den opp litt.

 

Jeg mener et telt på nesten 10kg er alt for mye for en person med hund.

Men om man ikke skal går langt hver dag å tenker å være stasjonær i flere dager på samme plass så er det en flott bolig.

Er man flere eller en liten familie som kan dele vekt så er den sikkert også flott.

 

Men som en person så ville jeg sett etter noe nærmere 1/5 av vekten. 2-3kg.

Ingen erfaring med lavvo, ligger en i kjellern, men den er ikke myggtett. :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.