Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tips for å bli kvitt "tonnevis" med pels fra den firbeinte turkameraten? Røytetiden nærmer seg, og det er like moro hvert år - med hus, klær, sekk, bil, mat, datamaskin og tepper fulle av hvite hår.

Jeg har prøvd å støvsuge vidunderet, men det gikk ikke dyret helt med på. Andre ting jeg kan gjøre for å bli kvitt hår? (annet enn å kaste henne ut, hehe)

Annonse
Skrevet

dusje hunden og kamme rett etterpå, pleier å funke.

barbere hunden?? blir kansje styg da men det virker :D

klatte på kilovis med hårgele :lol:

lim? :)

tror vell att første forslaget er mitt beste

robert

Skrevet
La bikkja sove ute, så blir man kvitt røyteproblemet sies det.

Blir ikke kvitt det, hunden må ha sine pelsskifte uansett. Men å la hunden ligge ute gjør at røyteperioden forkortes drastisk!

ew

Skrevet

Det stemmer, pelsskiftet skjer uansett.

PS: Jeg har en fetter som lar bikkjene ligge ute omtrent hele året i hundegården, han sier seg helt enig i det du sier, Einar. Røyteproblemet er blitt minimert! :)

Skrevet

Ser ut til at dingsen kanskje må flytte ut da, hmm. Lille innegrisen blir sikkert ikke så glad for det.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Kjøpe en sånn røyteskrape eller en Furminator, veldig effektive :lol:

Jeg brukte røyteskrape på hunden til vennina mi når jeg passe han, det ble svart på trappa i løpet av 2 min. Han er blaning av svart elghund og buhund, så ikke den rasen med mest pels, men nok, men jeg fikk løs så mye hår at jeg begynte å lure på om han kom til å ende opp naken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.