Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo!

Kan noen av forumets fotoentusiaster anbefale en rimelig vidvinkel til fotografering av fjellmotiv? Kamera: Canon D400. Er bare nybegynder på området.

På forhånd takk for hjelpen!

Mvh Fjello.

Annonse
Skrevet

Prøv Canon EF-S 10-22mm F3.5-4.5 USM Objektiv. Ikke akkurat rimelig, men utrolig bra. (7420,- hos www.fotovideo.no)

Har brukt dette på EOS 350D tidliger, og nå på EOS 30D. Er superfornøyd. :roll:

RK

Skrevet

Takker for tips, men det var nok "litt" i overkant av hvor mye jeg hadde tenkt å bruke på en linse. Noen andre forslag/anbefalinger?

Mvh Fjelljo.

Skrevet

Sigma sin supervidvinkel (10-20mm) er rimeligere og nesten like god, mange velger denne. Tokina har også en som er god (12-24mm). Etter det jeg husker scorer Tokina på byggekvalitet, mens Sigma er bedre optisk. Men den beste er ef-s 10-22'n. Om den forsvarer merprisen... :roll:

Ellers er det vel ikke så mye å velge i som er videre enn 17-18mm, og samtidig er rimelig. Er forresten på vei en ny ef-s 18-55 med IS, Canon hevder den skal være bedre optisk enn den gamle som har vært kit i flere år. Tror det kan være verdt å følge med denne 18-55'n, IS er utrolig effektiv. Ser den har kommet inn i produktguiden på akam til 1500-2000. http://produkt.akam.no/product.php?productId=79163

Dumt at de ikke har gitt dette objektivet usm, sikkert for å tyne markedet og ikke gjøre objektivet for attraktivt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.