Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Kjør til Rjukan og opp veien til skisenter. Istedet for å ta til venstre til samme skisenter (Gaustablikk) kjører du noen meter rett fram til en bom. Der parkerer du bilen.

Så er det bare å sikte mot toppen. Rett opp hvis du har toppturutstyr, eller svinger du til venstre opp til ryggen hvis du går på fjellski/langrenn.

Skrevet

Fra det høyeste punktet på veien over fjellet er det også fint å gå opp vinterstid. Sving rundt store Gaustakne på sydsiden og opp mellom lille og store Gaustakne. Da har du et lengre parti med passelig slakt skiterreng før den siste kneika til topps. Jeg tror veien er åpen nå. Raskeste vei er nok å gå opp ved Svineroi, men på en godværsdag ville jeg foretrekke den ruten jeg har foreslått om veien er åpen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.