Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hepp,

 

jeg skal en tur til Oppdalstraktene neste helg sammen med en kompis og sjekke ut området før reinsdyrjakten til høsten og lurte på ruter å gå inn.

Området som er intressant er i Oppdal kommune, og nord for Stroplsjødalen (så selve Snøhetta utgår), og på fjellet i hele platået i kommunen. 

Har fått tips om å parkere ved Kongsvold, og gå inn og opp Kaldvellglupen, eller inn til Reinheim og opp på en av siden av Skardknollen.

Men er det noen gode tips om hvor gå inn fra enten Åmotdalen (f.eks til Tjønnglupen) eller Dindalen? 

 

Eneste mål er å gå og se an terrenget og få en følelse for avstander og slikt. Og finne et greit startpunkt for slutten av august som ikke innebærer 2 mil gange (slik som i fjor på Hardangervidda :) ).

 

Tips? Råd? 

 

Øystein

Pakkesel ved reinsjakta til høsten

Annonse
Skrevet

Hva med å starte på toppen av skiferbruddet nederst i Åmotsdalen for så å gå som dere vil sørover mot Åmotsdalshytta/Reinhem/Kongsvold? Da er dere allerede oppe på 12-1300moh og er inne i aktuelt jaktterreng rimelig tidlig.

Skrevet

Broren min og jeg jakta rein der for noen år siden. I dagene før vi kom sto det mange dyr ikke langt fra toppen av skiferbruddet og det var skutt dyr ikke langt unna, men vinden hadde snudd da vi kom og vi så ikke noe dyr der. Etter tips fra lokale dro vi innfra Dindalen, for der skulle det stå igjen en bukkeflokk, og der hadde vi hellet med oss. Så begge steder kan være gode utgangspunkt. God tur!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.