Gå til innhold
  • Bli medlem

Guggen

Aktiv medlem
  • Innlegg

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Guggen

  1. Drar frem denne igjen..lurer på tur i samme område (men motsatt vei, fra Bygdin). Steinrøys gjennom Uksedalen, men hvordan er det ved selve Galdebergtjernet eller Langedalstjernet: Er det noen fine teltplasser der, eller bare steinrøys?
  2. Men har du sett på størrelsesguiden på Alfa sine egne sider? Ganske detaljert, med innerskolengde og anbefalt min og maks lengde på fot for optimal tilpasning. Helt nr opp er 0,7 cm.
  3. Hæ, hvorfor kjøper du da ikke en halv eller hel størrelse større i stedet for å skulle kjøpe noe annet?
  4. Ja så på den, kunne vært aktuell. Men så så jeg Stette, den er helt ny i år med noen nye elementer, og har også mulighet for å bytte såle og gore tex. Og likte det helt rene designet.
  5. Takk for svar. Jeg er stort sett godværsturist i fjellet, så ideelt skulle jeg gjerne hatt uten gtx. (Har lave Ultra raptor uten gtx). Men vanskelig å finne høyere varianter uten. Får se om jeg bestiller Alfa Stette, liker det rene designet. Hvilke halvhøye Altra bruker du? Finnes det evt. noen andre gode halvhøye/mid uten gtx?
  6. DNT butikken får forøvrig inn Impact 2.0 i fysisk butikk denne eller neste uke. Er dette en støvel som blir veldig varm i sommervær? Trenger noen litt mer ordentlige turstøvler, men lurer på om de blir overkill for en delvis amatør som meg (og kanskje jeg heller bør gå for Alfa Stette, halvhøye. Noen erfaringer med den modellen?)
  7. Hei Interessant tråd, kan melde om blå tær Fikk meg lave Ultra raptor (ikke goretex) i str 46 i fjor, de er ifølge oversikter 29,7 cm. Mine føtter er 29,1 og 28,7 cm. Tur i jotunheimen med tung sekk og noen store topper opp og ned ga meg blå mellomtå på begge føtter, selv om de var gode å gå i der og da. Tok en hel sommer og høst før nye negler vokste ut, og så ikke pent ut - men ingen stor smerte. Aldri opplevd det før, men har stort sett gått med lette sekker og terrengløpesko (saucony peregrine, hoka speedgoat). Hvor mye burde jeg gått opp i str her? Str 46,5 som er 30,0cm eller 47 som er 30,3cm? Eller vil det "gå seg til" i år om jeg bruker de igjen på årets tur? Eller er det høye med ankelstøtte som er tingen; kan se for meg at tærne ikke får like mye juling når fot og ankel sitter mer "støpt"? Det er kanskje det som må til når sekken blir >15 kg
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.