Denne gikk meg hus forbi dessverre, så beklager sent svar...
Endte opp med å komme i kontakt med en som solgte Grorudsagen på Finn, så slapp bryet med å lage selv
Hei!
Vi er en liten gjeng som vurderer Josten på langs denne våren.
Noen som har vært der og vet hvordan det er med snømengden i år? Hvordan er det f.eks. å forsere Småttene nå?
(Vi har erfaring med bre og utstyr og alt det der.)
Ønsker å lage min egen snøsag, siden jeg ikke helt har klart å finne en moderne sag som er like god eller bedre enn den gode gamle fra Grorud jernvarefabrikk.
Lurer derfor på om noen har en sånn og kan oppgi mål spesifikasjoner og ev. andre designtips til en god snøsag
Prøvde å søke rundt på nettet, men det ser ikke ut som info om Grorudsagen er å oppdrive på nett.
Hei, kjøpte meg nylig et par med Salewa crows, og merker at de har en del mykere såle enn La Sportiva -skoen den erstatter. Ikke noe stort problem i grunn, men jeg er litt skeptisk til om jeg kan bruke stegjernene mine i "uleddet" stilling (semi rigid) på dem.
Noen som har erfaring med stegjern på denne støvelen, eller vet om noen god måte å bestemme om støvler generelt er stive nok for uleddede stegjern?