Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal bestille en sovepose fra usa.problemet er at den blir veldi dyr hvis man regner med tollen.Dette er en marmot-pose til over 600 usd.

jeg kunne tenke meg å gjøre følgende:

Få en slektning av meg som bor i usa til å bestille posen fra en amerikansk nettside hjem til seg ,for så å sende den til meg som gave eller lignende.

Har lite peiling på dette, noen som vet om dette går bra?

Annonse
Skrevet
Får du tilsendt en gave fra en privatperson bosatt i utlandet, er denne toll- og avgiftsfri dersom verdien på varen (ekslusiv frakt) er under NOK 1000,- (Fritaket gjelder ikke alkohol- og tobakksvarer).

....

Skrevet

Hei!

Har selv fått dama til å plukke opp to marmotposer i tyskland (Helium + Atom), og det har fungert strålende.... Posene er veldig billige i tyskland. Har kjøpt fra en nettbutikk som heter "Schlafsacken" eller noe slikt. God gang :-) Lettere å få venner/bekjente etc. til å hente den der i en eller annen ferie etc.

Skrevet

få kameraten din til å ta av merkelappene på posen, ta posen ut av trekket og sove ei natt i den slik at den virker litt brukt. tollerne kan umulig ta deg fordi du har "lånt" bort posen din, for så å få den "tilbake" nå. :-):):lol: Har ikke prøvd det selv, men denne løsningen burde fungere.

Skrevet
Hei!

Har selv fått dama til å plukke opp to marmotposer i tyskland (Helium + Atom), og det har fungert strålende.... Posene er veldig billige i tyskland. Har kjøpt fra en nettbutikk som heter "Schlafsacken" eller noe slikt. God gang :D Lettere å få venner/bekjente etc. til å hente den der i en eller annen ferie etc.

For den som kjenner noen i Sverige: Kjøpes en vare i EU kan den sendes til Sverige uten avgift. Deretter er det bare å dra på helgebesøk til sin venn. :D

Skrevet

For den som kjenner noen i Sverige: Kjøpes en vare i EU kan den sendes til Sverige uten avgift. Deretter er det bare å dra på helgebesøk til sin venn. :D

Hvordan ville det være å få det sendt Poste Restante til et postkontor rett over grensa? Var jo masse skriverier om det for en tid tilbake da nordmenn fikk sendt alt fra dvd'er til sommerdekk til postkontoret i Strømstad. Ble dette "smutthullet" tettet?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.