Gå til innhold
  • Bli medlem

Bryllupsgave og det er UNDER 14 dager til bryllupet. Telt anbefalinger


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Tenker å kjøpe et telt til min søster og hennes forlovede til bryllupet. Tenker i prisklassen 2000-3000+ kr ( om dette er i billigeste laget, si ifra) . 2mans, eller kanskje helst 3 manstelt.

De er ganske aktive begge to, så det blir nokk noen flotte fjellturer på dem. Teltet må vere såpass at det tåler et godt ruskevær på fjellet.

Annonse
Skrevet

Telt er en knallfin bryllupsgave! :lol:

For 2-3.000 kroner kan du få et godt fjelltelt som burde takle de fleste situasjoner mht vær på fjellet.

Har plukket ut to forslag, der det ene teltet bikker så vidt over 3.000 kroners "grensa", mens det andre er godt plassert i midten rent prismessig. Begge teltene har en god nok kvalitet. Her er mine forslag:

1) Helsport "Rondvassbu 2 Camp". Link: http://www.fjellsport.no/Product/AcVariant.aspx?AcpId=2.140101.

2) Bergans "Kompakt 3". Link: http://www.fjellsport.no/Product/AcVariant.aspx?AcpId=3.6003

Lykke til med gavekjøp! :lol:

Skrevet

Jeg fikk mitt telt i posten i dag. Det er et 2-manns telt, og fåes kjøpt på www.oslosportslager.no

---> http://www.oslosportslager.no/product/2668/7776/418966/Exped_Venus_II_Extrem%2C_2-manns_telt.html

Du får også et telt til tusen kroner mindre som ligner veldig; http://www.oslosportslager.no/product/2668/7776/394668/Exped_Auriga%2C_2-manns_telt.html

Mitt førsteinntrykk er veldig bra. Det er god plass inne i teltet, gulvet er bra mot fuktighet (selvom de fleste telt er det, så ser dette veldig bra ut), lufteluker i taket på hvert inngangsparti, mange steder og feste snorer, som er viktig i sterk vind. Mao, teltet ser veldig bra ut. Skal først teste det skikkelig neste helg. Legger ved et par tre bilder som ble tatt nå idag;

post-1603-133474472698_thumb.jpg

post-1603-133474472713_thumb.jpg

post-1603-133474472724_thumb.jpg

post-1603-133474472733_thumb.jpg

Skrevet

Hva med det nye teltet fra McKinley: Venture 3. Koster 2999,- hos Intersport.

Har vært med å testet dette teltet og kan ikke si annet enn at jeg er meget fornøyd. Ikke minst med tanke på vekten. Kun 2,4 kilo.

Absolutt verd at du tar en titt på det.

RK

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.