Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, er det noen som har gått Karasjok -Kautokeino på ski i april? Vi er to som ønsker å gjøre dette, og vil gjerne komme i kontakt med noen som har gjort det. Har spørsmål om lengde på dagsetapper, overnatting, utstyr med mer.

Skrevet

Lengde: Ta turens lengde, del på antall tilgjengelige dager (- antall ønskede hviledager/reservedeler). Så kan man justere inn og f.eks starte med litt kortere etapper og øke etter hvert

Overnatting: Telt etter ønske. Det er såpass øde strekning om dere ikke skal følge veien at sikkerheten tilsier at man uansett bør være utstyrt for å sove ute om uhell eller vær skulle oppstå.

Pulk etter ønske. Fullt mulig å gå med et par parisbrett om man ikke har tilgang til "fullverdig" pulk. 

Det er fortsatt solid vinter i Finnmark i april.

Man har raskere fremdrift på åpne rygger hvor snøen typisk er hardere pakket enn i daler med trær hvor snøen ofte er mye løsere.

(Har ikke gått det aktuelle strekket på ski selv, men ferdes mye rundt i Finnmark med ski og pulk og har vært i områdene både på vinteren og høsten).

 

 

 

 

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.