ostr Skrevet 4. desember 2015 Skrevet 4. desember 2015 Min fru og jeg tenkte vi kanskje kunne prøvd oss på noe så vågalt som å feire nyttår ute. Da ønsker vi isåfall å gjøre dette ved et sted med god utsikt så vi kan få med oss fyrverkeri og samtidig kunne fyrt opp et bål i nærheten. Finnes et slikt sted i nærheten av Hamar? Om noen ønsker å bli med på dette, ville dere selvfølgelig være mer enn hjertelig velkommen til det 2
Larix Skrevet 4. desember 2015 Pålogget Skrevet 4. desember 2015 Det er ikke akkurat på Hedmarksvidda, men Høsbjørkampen er ganske lett tilgjengelig og har en spektakulær utsikt over Hamar, Brumunddal, Ottestad og Mjøsa. Selv om det ikke akkurat er i villmarka, så er det vel mulig å komme langt nok fra folk til at en kan fyre litt bål der og.
Trango Skrevet 5. desember 2015 Skrevet 5. desember 2015 Høsbjørkampen, Bangsberg, Bjørgeberget ev. ett av høydedragene på Nes eller Helgøya. Det er nok på de stedene i nærheten av Hamar som du har sjangs til å se noe fyrverkeri. Lenger opp på Hedmarksvidda kommer du for langt unna tettstedene til å se fyrverkeri i særlig grad.
ostr Skrevet 6. desember 2015 Forfatter Skrevet 6. desember 2015 Takk for gode innspill. Uten tvil et moment å ikke komme seg for langt inn. Tror nok vi finner på noe annet enn de toppene som er nevnt. Blir litt i overkant befolkningsnært. Var innstilt på at det skulle bli vanskelig å finne noe som svarte til ønskene våre.
ostr Skrevet 3. januar 2016 Forfatter Skrevet 3. januar 2016 Jepp, en plass litt sør for Nordhue, Nersæterberget. Litt i overkant begredelige værutsikter førte imidlertid til at det ble avblåst. Sur vind, dårlig sikt osv. gjorde at vi valgte en annen feiring i år. Takker allikevel for gode innspill ☺
Larix Skrevet 3. januar 2016 Pålogget Skrevet 3. januar 2016 Det burde kanskje kunne fungert ja. Jeg går egentlig rundt og innbiller meg at en kommer litt i skyggen av Budorområdet, særlig i forhold til sikt mot Mjøsa, når den er i det området. Men når jeg er der så blir jeg alltid like overrasket over hvor vidt en egentlig ser derfra.
ostr Skrevet 5. januar 2016 Forfatter Skrevet 5. januar 2016 Ja, skal også ha blitt hugget endel der som skaper god sikt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå