gauperaa Skrevet 13. august 2005 Skrevet 13. august 2005 Jeg har nettopp kommet hjem fra en heller våt turopplevelse oppe ved Reinheim (Dovrefjell). Mye vannføring førte til at støvlene mine (crispi lærstøvler) ble både våte og skitne. Hva er anbefalt fremgangsmåte for rengjøring m.m? Jeg har så langt tørket dem og rengjort utsiden og innsiden med mildt såpevann. Har så tenkt å sette dem inn med Nikwax. Er det andre produkter jeg kan (bør?) bruke på læret? Thomas.
Gjest Anonymous Skrevet 15. august 2005 Skrevet 15. august 2005 Eg brukar å lata dei tørke, så vaskar eg av skiten med ein klut. Voksar så inn støvlane og smører kanskje eit lag med krem på toppen om nødvendig.
Gjest Anonymous Skrevet 22. august 2005 Skrevet 22. august 2005 Børtser av det verste og så smører jeg på med Seal-Skin -funker utmerket!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå