Coupe Skrevet 20. juli 2009 Skrevet 20. juli 2009 Trenger en dagstursekk på 35 til 50 liter, skal også kunne brukes som skisekk. Var og så på Arcteryx Silo 40 i dag, men den falt ikke i smak. Har prøvd uten hell og finne en som dekker følgende krav: God lufting bak rygg Vanntett er en fordel Slitesterk oppheng for telemarkski Oppheng for spade Gjerne utvendig lomme til stegjern osv Gjerne en godt synlig farge For den "perfekte" sekken betaler eg det den koster.
Coupe Skrevet 20. juli 2009 Forfatter Skrevet 20. juli 2009 Synest denne såg ok ut, noen som har erfaring med den? http://www.mountaingear.com/pages/product/product.asp/imanf/ARCTERYX/idesc/Arrakis+50+Backpack/Store/MG/item/214852/N/4294967265%20948u
Turkaren Skrevet 20. juli 2009 Skrevet 20. juli 2009 Hei Da anbefaler jeg Bergans 40 liter Fluktsekk. Koster 890,- hos Amfibi.no. Har den selv. Den virker meget vanntett, for å si det slik. Veier 1,2 kg. Meget slitesterkt materiale. Lett å feste på løse sidelommer, gjerne fra andre produsenter. Tilleggslommer kan festes på siden, på lokk, i front og under. Stropper kan festes på siden, slik at du kan få festet øks, ski etc. Lett, tilnærmet vanntett, relativt lav pris, militære spesifikasjoner. Kamofarge.
Coupe Skrevet 21. juli 2009 Forfatter Skrevet 21. juli 2009 Hei Da anbefaler jeg Bergans 40 liter Fluktsekk. Koster 890,- hos Amfibi.no. Har den selv. Den virker meget vanntett, for å si det slik. Veier 1,2 kg. Meget slitesterkt materiale. Lett å feste på løse sidelommer, gjerne fra andre produsenter. Tilleggslommer kan festes på siden, på lokk, i front og under. Stropper kan festes på siden, slik at du kan få festet øks, ski etc. Lett, tilnærmet vanntett, relativt lav pris, militære spesifikasjoner. Kamofarge. Takker for svar:) Men er ute etter en sekk som, er lagd/konstruet for og feste ski på.
Snosen Skrevet 21. juli 2009 Skrevet 21. juli 2009 Hva med Naos-sekken til Arcteryx (45)? http://www.arcteryx.com/Product.aspx?Mens/Naos-45 Det er en kraftig og vanntett klatresekk. Men vet ikke om den har så god lufting på ryggen. Det er ikke så mye ekstra lommer, fester og 'dill' på denne sekken, og den er lett og fin.
ULoland Skrevet 21. juli 2009 Skrevet 21. juli 2009 Osprey sin Atmos serie har god lufting i ryggen. Det har også Exos serien deres, men Atmos er noe kraftigere bygd, og tåler litt mer evekt og røff behandling mens den fremdeles er lett. Den kommer i 35 og 50 liter. http://www.ospreypacks.com/Packs/AtmosSeriesMens/ Skal du ha telemarksski med bør du beskytte sekken mot stålkanter (men det bør du uansett om du ønsker at sekken skal leve en stund). Det finnes mange kraftigere sekker, og skal du bruke den mye med ski bør du nok velge en av de, men da går du fort en del opp i vekt. Jeg synst Atmos 35 fungerer utmerket - god lufting, lett, god og bære. Men ettersom den har en del krumning i ryggen (for lufting) kan den nok være vanskelig å pakke i enkelte tilfeller.
hshanssen Skrevet 21. juli 2009 Skrevet 21. juli 2009 Jeg lette hele Tromsø rundt etter dagstursekk for (hovedsaklig) toppturbruk, og etter å ha prøvd svært mange forskjllige sekker endte jeg opp med Helsport Munin (eller var det hugin, husker ikke helt) på 45 liter. Den har blitt testet på en hel del toppturer på våren i år. Lett, enkel, ikke alt for mye fiks-fakserier, men det man trenger, og relativt rimelig. Virker som et bra bæresystem også med en del vekt i sekken. Ikke en spesialsekk, men en som duger til det meste. Og uten tvil den mest romslige 45-literen jeg har sett! Den er nok ikke mere luftig på ryggen enn andre sekker, hvis det er ekstremt viktig vet jeg at Berghaus har en 32 liters dagstursekk med et system som holder sekken ut fra ryggen. Den er betydelig mindre, og jeg vet ikke hvor godt den egner seg til å bære ski med. Lykke til...
Coupe Skrevet 22. juli 2009 Forfatter Skrevet 22. juli 2009 Hva med Naos-sekken til Arcteryx (45)? http://www.arcteryx.com/Product.aspx?Mens/Naos-45 Det er en kraftig og vanntett klatresekk. Men vet ikke om den har så god lufting på ryggen. Det er ikke så mye ekstra lommer, fester og 'dill' på denne sekken, og den er lett og fin. Takker for respons Har kikka på denne sekken tidligere, luftinga i ryggen er under middels og ønsker en sekk som er konstruert for og bære ski.
thule Skrevet 22. juli 2009 Skrevet 22. juli 2009 Jeg har brukt en Black Diamond Predator 50 ( http://www.blackdiamondequipment.com/en-us/shop/mountain/packs/predator-50 ) i to sesonger til toppturer sommer og vinter. Den har utvendig lomme for stegjern i etui, fester for øks og spade i tillegg til robust skifeste. Om luftingen mot ryggen er tilfredsstillende må du vurdere selv!
svenni84 Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 Disse? http://www.haglofs.se/prd/prd.asp?nid=1128&CatNr=390〈=en&nid2=1219
strebus85 Skrevet 10. august 2009 Skrevet 10. august 2009 Den er nok litt for stor, men jeg har akkurat fått en TNF Primero 60L. Den har et svært avansert luftesystem på ryggen. Det er noen svære riller av det stoffet en finner i mellomsålen til joggesko. Du får søke opp sekken og se selv. Halv pris på anton sport
Coupe Skrevet 10. august 2009 Forfatter Skrevet 10. august 2009 Takker for mange gode tips! Valget falt på Arcteryx Arrakis 50, den er nokk ikke 100% vanntett, men godt nokk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå