Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en speedmaster 270 stang og en exage 1000 snelle.... Mitt spm til dere mere erfarne harvefiskere: Er dette greit nok å harvefiske med, eller blir stanga først og fremst for kort. Jeg skal ikke belage meg på å kaste snøret, men ha snøret ca en halv meter lengre en stanga å slenge dette ut. Total lengde blir da ca 6 meter. Er dette i minste laget? Hva mener dere om åpen haspelsnelle?

Annonse
Skrevet

Er ingen erfaren harver selv, men ville i utangspunktet valgt en lenger stang. Er gjerne 13-14f stenger som blir brukt til dette fisket, kanskje lengre og. 6m er ofe langt nok ut til fisken,men trikset er å ikke komme for nær bredden, da fisken lett blir skremt.

MEN, ut å prøv. Er ikke lengden som avgjør, det er hvordan du bruker den :D

Skrevet

Tradisjonelt har lang stang vært mest brukt. Nå bruker imidlertid også mange ultralett haspelutstyr som gjør at du klarer å kaste markklysa noen meter utover. Deretter sveives den inn i overflata. Om det utstyret du har vil fungere avhenger av hvilken kastevekt stanga er beregnet på, bør være så lett som mulig, og ikke minst snøretykkelse. Multi på 0,10-0,12 eller mono på maks 0,20 er passe.

Skrevet

Det viktigste er uansett at du er veldig stille og ikke tramper for mye langs bredden. Ofte kan fisken stå mindre enn en meter fra land.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.