panda Skrevet 20. mai 2004 Skrevet 20. mai 2004 Har lyst til å hive meg i bilen og rusle på ski på Rasletind i morgen. Er det lurt ? er det fortsatt snø ? Er det overnattingsmuligheter ved Valdresflya, f.eks ungdomsherberget ?
Gjest Anonymous Skrevet 20. mai 2004 Skrevet 20. mai 2004 Hørte av en venn av en venn av meg at føret og været var bra i dag Ikke bli sint hvis det ikke stemmer da..
panda Skrevet 20. mai 2004 Forfatter Skrevet 20. mai 2004 Tar sjansen jeg. Selvsagt akter jeg å spise deg til frokost dersom du tar feil Tusen takk for opplysningen forresten mvh Skadepanda
Gjest Anonymous Skrevet 21. mai 2004 Skrevet 21. mai 2004 Halla, noen som vet om det er noe skiføre i Russdalen??
Gjest Anonymous Skrevet 24. mai 2004 Skrevet 24. mai 2004 Veldig interresert i å høre hvordan føret var på Rasle. Skal oppover en tur til pinsen, og vurderer om jeg skal ta med ski eller ei. Ønsker også mulige alternativ til skiturer, men funker det ikke på Kalvehøgdi, funker det vel ikke andre steder heller. Hvordan er forholdene der forøverig ? Muligheter for ok fotturer?
morten Skrevet 24. mai 2004 Skrevet 24. mai 2004 For alle som gidder å bære skiene litt finnes det muligheter. Muligheter ved Jotunheimen. Valdresflya: P.t. fortsatt mulig. Vil holde seg til pinsa dersom det kjølige været holder seg. Årdal Turagrø veien er åpnet. Fine skimuligheter fra Berdalsbandet og oppover mot f.eks. Soleiebottind. / Austabottind. Nysnø! Sognefjellet. Fannaråken og Smørstabbreen. Flotte forhold p.t. Turtagrø skryter av forholdene der, men her må du bære skiene litt. Veien til Spiterstulen er åpen nå. Bær ski et stykke oppover, så kan du etterhvert spenne dei på og gå på Veobreen. Fotturalternativer: I valdres er det mange. I løpet av langhelga var vi på følgende: Grindane 1724 moh, Bitihorn 1607 moh og Skaget 1686 moh. Alle stort sett bare, men enkelte større snøfelt i høyden. Snøen var stort sett fast og fin å gå på (ikke Grindane). Mugnetind / Vennisfjell krever nok ski i de høyere lagene. Om jeg ville ha med ski eller ei ville jeg latt bestemmes av hva du har mest lyst til... Skal du absolutt over 2000 moh, kan det nok være best med ski, men ellers dukker fotturmålene frem det ene etter den andre, langt tidligere enn normalt. Besseggen og Knutshø bør også være mulig å gå. På alle de fotturrutene jeg her har nevnt kan det være en stor fordel med gamasjer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå