Kristianrk Skrevet 25. april 2008 Skrevet 25. april 2008 Hei Er det noen her som har erfaring med det norsk-produserte myggmiddelet Arx? Tenkte jeg skulle prøve noe nytt.. Mvh Kristian
Barskekarsten Skrevet 26. april 2008 Skrevet 26. april 2008 Ingen erfaringer med den. Hva er virkestoffet? Er det 20% DEET er det brukbart. Da er det av de bedre en lovlig får kjøpt i Norge.
Kristianrk Skrevet 27. april 2008 Forfatter Skrevet 27. april 2008 Det inneholder 19,9 % DEET. Er alltid usikker ved ukjente produkter så må høre:P
Barskekarsten Skrevet 28. april 2008 Skrevet 28. april 2008 Om du skal ha noe som holder myggen unna burde du gå i i Tax free butikkene på flyplasser. Noe av det beste er 50% DEET blanda med etanol. Etanolen damper bort og da sitter du igjen med rent virkestoff...... Alt over 20% DEET er forbudt i Norge desverre. Er det ikke DEET eller det virkestoffet til Autan kan du nok regne det som heksemiddel.
Ashallian Skrevet 28. april 2008 Skrevet 28. april 2008 Er DEET farlig på noe vis siden det ikke er lovlig med over 20% i Norge? Hva hadde da hendt dersom man bestillte f.eks fra ebay: http://cgi.ebay.com/MOSQUITO-TICK-REPELLENT-100-DEET-10-HOUR-SPRAY-2-OZ_W0QQitemZ200218411725QQihZ010QQcategoryZ52483QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem og det så blir sjekket i tolla? Full krig?
Barskekarsten Skrevet 28. april 2008 Skrevet 28. april 2008 Aner ikke hva som vil skje. Det rare er at på DEET har faktisk Norge strengere regler en EU så da kan det ikke være så forferdelig farlig. I tilegg tviler jeg på om tollerene vil skjønne hva de har i henda når den kommer uansett. Den der går jo både under moms og toll grensa ????
Peros Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Det kjedelige med så sterk DEET er jo at det spiser plast til frokost, ødela en vanntett pakksekk en gang når sprayflasken hadde lekket litt. Kjøpte på ebay, gikk rett igjennom tollen.
Barskekarsten Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Fiskesena er en gjenganger..... Pass på når du smører sånt i panna om du svetter mye. Du vil ikke ha det rennende ned i øya.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå