tjp Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Hei, jeg har tenkt å prøve meg på opptenning av ild på den gamle måten ved bruk av pinner. Er det likegyldig hvilken tresort man bruke til dreiepinne og pinnen denne skal dreies mot? Noen som vet? På forhånd takk for svar.
Odin Skrevet 1. januar 2007 Skrevet 1. januar 2007 Hei. Tyri skal være en god tresort for opptenning. Metoden du har i tankene krever tørt trevirke, og du er en nødt å lage en bue som du roterer "tennpinnen" med. Det fungerer, men litt tolmodighet trengs. Lykke til
vandrer Skrevet 4. januar 2007 Skrevet 4. januar 2007 Etter min erfaring bør du bruke gran, da dette er skikkelig tørt. Furu har en tendens til å bli "blank" og da får du ikke den riktige konsistensen på pulveret som må til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå