Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei folkens...

Flott forum! Jeg har ikke gått i bratt fjell på årevis, men denne uka har jeg vært i Innerdalen og fått tent en gammel gnist. Har bodd de siste 10 årene på østlandet og det har blitt mest turer i skog og mark, men Innerdalen gav realt mersmak.

Jeg kjenner at jeg har en enorm respekt for bratt fjell og kunne tenke meg å lære litt om sikring for å ferdes trygt. Jeg har alltid hatt høydeskrekk, men følelsen av å mestre er minst like stor som skrekken for å falle ned.

Så til saken: Jeg har klatret litt, men aldri i høyfjellet eller med naturlige sikringer. Kan jeg ta noen form for kurs for å lære meg sikker tinderangling? Hva kreves av utstyr?

Jeg har lest en del innlegg på forumet her nå, mye inspirasjon! Jeg ser at mange har en psyke som overgår min i bratt fjell for å si det sånn :roll: Uansett, suget etter smale egger er så stort at jeg må gjøre noe, høydeskrekk eller ikke, jeg er besatt!!!

Kom med tips og innspill :roll:

Annonse
Skrevet

Om du liker å ferdes i Innerdalen på Nordmøre så vil jeg anbefale å ta et klatrekurs der.

Det holdes klatrekurs der hver sommer, av store aktører med mange kursdeltagere, og mindre grupperinger som leier kursleder privat.

På standardkursene lærer du det du trenger for å gå på naturlige sikringer, og alt det måtte medføre. Om du leier en instruktør privat så kan du skreddersy kurset for eget behov.

Her er link til DNT`s standard opplegg:

http://www.dntfjellsport.no/activity.php?ac_id=17360&fo_id=177

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.