Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har blitt vanskelig å finne Shell jakker og andre jakker som er lange, syntes alle jakker er blitt kortere.

spesielt vanskelig er det når man er 190 høy.

Men det var ikke slik før, da var jaker lange å fine.

tok meg lang tid sist å finne Shell jakke,norrøna hadde noen som var lange.

Er lei av at mote går før funksjonaliteten :lol:

Annonse
Skrevet

Noen modeller er vel gjerne kortere pga buksen som medfølger i samme serie kommer i Bib-utgave. Da går buksa lengre opp. Er jo også populært med mindre/fraværende lommer :lol:

Skrevet

Bergans jakkene er lange....er 1.90 høy selv, har bergans jakke-sirdal, er plenty lang nok! vet at mange på forumet har mye imot bergans pga at "alle" i fjellet har bergans jakker og at de misliker denne hypen osv osv, men jeg er ihvertfall veldig fornøyd og driter i hva andre mener så lenge jakka passer og er bra!!!

Skrevet

har selv ingenting imot bergans, har selv noen bokser som jeg er veldig fornøyd med.

det viktigste er at tøyet gjør jobben sin, slik at jeg kan gjøre min.

mange fine linker, kanskje det bare er jeg som har vært uheldig.

Men har prøvd mange modeler, syntes mange av den er korte.

kanskje bare det er jeg som er litt sær og liker tøyet litt lenger.

men skal teste ut noe av tøyet i linkene, men for øyeblikket har jeg det utstyret jeg trenger.

gleder meg til en tur til idre i sverige om 3uker, er nesten 6 uker siden sist jeg var i marka. :lol:

Skrevet

Bergans er kvalitet. De fleste fritidsklær er av meget god kvalitet. Selv har jeg benyttet meg av jakker fra Jean Paul på min tur til Elbrus. De har tekniske jakker men er ikke av samme kvalitet og status som de etablerte fritidsmerkene. Men jeg har erfart at JP som koster godt under halvparten av det en Bergans eksempelvis gjør, fint kan sammenlignes under moderate til tøffe forhold. Skulle jeg ha befunnet meg under tøffe til ekstreme forhold ville jeg nok ha valgt det beste av det beste. For ordens skyld så kan det nevnes at min JP allværsjakke bruker Dermisax-membran. Dette er en halvforet jakke og mangler eks. mulighet for lufting under armene. Forøvrig så er detaljer gjennomtenkte og funksjonelle. På Kilimanjaro så brukte jeg jeg dress fra Base Camp. Altså en heller rimelig løsning. Men det funka sammen med en regnponcho minst like bra som hos de som hadde bekledning til den femdobbelte prisen.

Jeg vil fram til at man ikke nødvendigvis trenger det dyreste og beste for å ha glede av friluftsliv. Jeg mener ikke at man er "jålete" hvis man benytter Bergans, Norrøna eller andre lignende merker. Langt derifra! Jeg har selv opptil flere plagg av disse merkene også. Men ofte så klarer man seg med rimelige alternativer. Jeg planlegger en tur til Aconcagua om et drøyt år. Jeg er ikke redd for å benytte min nå snart 5 år gamle velbrukte Jean Paul jakke på den turen. Jeg vet det vil funke fint.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.