justanothernut Skrevet 17. mars 2009 Skrevet 17. mars 2009 Så på Østlandsendingen i dag at Skiforeningen vil ha store hundespann ut av preparerte skiløyper. Men av helt feil grunn spør du meg. Skiforeingen skylder på slitasje, men det er jo møkka som er det største problemet. Normale hundeeiere plukker opp etter bikkja når den driter i løypa, men når 6-8 bikkjer driter i fart ser det ikke mye pent ut etter dem Og å stoppe og plukke opp er jo utelukket for de er jo ute og trener... Blir sikkert en livlig debatt ut av dette utspillet til skiforeningen H.
Lindap Skrevet 18. mars 2009 Skrevet 18. mars 2009 Hundespan bør bruke egne traseer. Men det er kanskej vanskelig i lage dem når alle egnede steder er gjort om til skiløyper. Så her bør det avtales noe med skiforeningen for å "frigi" noen traseer for hundekjøring. Dette har de andre steder i Norge også, bl.a. i Hedmark.
justanothernut Skrevet 18. mars 2009 Forfatter Skrevet 18. mars 2009 I Bærumsmarka, som denne saken gjelder, har det vært avtalt at hundespandene kun kan bruke traseene fra søndag kveld til onsdag. Men i år har det sikkert vært flere skiløpere ute hele uken, og da blir det fort klager. Og det er jo ikke til å komme ifra at enkelte hundekjørere har bedre kontroll på hundene sine enn andre... I Nordmarka brukes ofte de måkte veiene av hundekjørerne, som jeg finner litt slitsomt siden jeg er fotgjenger og ikke skiløper. Det fordi det ikke er spesielt morsomt med sikksakk-gåing for å unngå all hundemøkka. Ikke det at det er festligere på sommerstid når de kjører hundespann med hjul. Like mye møkk spredt utover da også
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå